April 1, 2023
|
UW-Platteville - Platteville, WI
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 100 Meters Finals

W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 9.80 12.72 11.58 12.85
2 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 12.89 13.02 15.24 14.59
3 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 15.15 13.06 10.84 11.50
4 Madison Ahrens SO-2 Wis.-Platteville 12.69 13.08 11.51 10.34
5 Sabina Dayal   Wisconsin Track Club 13.71 13.18 15.82 13.71
6 Grace Guetschow SR-4 Wis.-Platteville 13.66 13.26 15.12 11.01
7 Grace Davidson JR-3 Luther 15.79 13.38 14.19 14.05

Women's 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Breanna Ihde SR-4 Viterbo 12.83 -0.9
2 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 12.93 0.1
3 Kelsey Lovercheck FR-1 Michigan Tech 13.14 0.1
4 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 13.25 -1.3
5 Grace Davidson JR-3 Luther 13.70 -3.7
6 Madison Ahrens SO-2 Wis.-Platteville 13.37 0.1
7 Sabina Dayal   Wisconsin Track Club 13.38 0.1
8 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 13.41 -1.3
9 Grace Guetschow SR-4 Wis.-Platteville 13.57 -0.9
10 Caitlynn Hahn SO-2 Wis.-Platteville 13.73 -0.9
11 Shelby Klobucar JR-3 Wis.-Stevens Point 13.74 -3.7
12 Jenna Norgel FR-1 Viterbo 13.75 -3.7
13 McKenna Thom   Wisconsin Track Club 13.75 0.1
14 Lainey Teynor FR-1 Viterbo 13.95 0.1
15 Lauren Cole FR-1 Viterbo 13.96 0.1
16 Emma Schoen FR-1 Viterbo 13.97 0.1
17 Jamie Hendrickson JR-3 Michigan Tech 14.15 -1.3
18 Lizzie Andrews SO-2 Wis.-Platteville 14.24 0.1
19 Chloe Dettmers SO-2 Wis.-Stevens Point 14.32 -3.7
20 Gaby Caballero SO-2 Luther 14.43 0.1
21 Rose Sieve SR-4 Luther 14.44 -1.3
22 Kiley Nolan JR-3 Luther 14.53 0.1
23 Heather Boivin   Wisconsin Track Club 14.66 0.1
24 Morgan Kane SO-2 Luther 15.01 0.1
25 Alli Thomley SO-2 Luther 15.35 -1.3
26 Danika Tyler FR-1 Wis.-Platteville 15.84 -1.3
27 Alexandria Ramos FR-1 Wis.-Platteville 17.42 -0.9
  Malina Koepp FR-1 Wis.-Platteville FS -
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Adyn Theriault FR-1 Wis.-Stevens Point 12.93 12.03 11.51 12.93 12.80
6 Madison Ahrens SO-2 Wis.-Platteville 9.90 10.43 14.98 13.37 10.30
14 Lainey Teynor FR-1 Viterbo 13.40 16.19 18.00 13.95 10.89
16 Emma Schoen FR-1 Viterbo 17.75 17.05 17.47 13.97 12.86
20 Gaby Caballero SO-2 Luther 15.88 18.33 14.43 14.43 14.00
22 Kiley Nolan JR-3 Luther 10.18 12.65 13.23 14.53 11.48
23 Heather Boivin   Wisconsin Track Club 12.90 18.04 10.41 14.66 17.74
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Kelsey Lovercheck FR-1 Michigan Tech 13.14 12.62 9.33 9.46
7 Sabina Dayal   Wisconsin Track Club 13.38 9.37 11.78 12.58
13 McKenna Thom   Wisconsin Track Club 13.75 17.88 14.72 14.44
15 Lauren Cole FR-1 Viterbo 13.96 11.17 11.59 17.59
18 Lizzie Andrews SO-2 Wis.-Platteville 14.24 12.11 17.95 13.53
24 Morgan Kane SO-2 Luther 15.01 16.36 17.42 17.12
  Malina Koepp FR-1 Wis.-Platteville FS FS FS FS
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: -3.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Grace Davidson JR-3 Luther 13.70
11 Shelby Klobucar JR-3 Wis.-Stevens Point 13.74
12 Jenna Norgel FR-1 Viterbo 13.75
19 Chloe Dettmers SO-2 Wis.-Stevens Point 14.32
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Ashleigh Adamson SR-4 Wis.-Platteville 13.25 14.18 9.28 9.41 13.65 16.83
8 Shannon Wulf SO-2 Wis.-Platteville 13.41 14.76 9.79 12.61 10.06 14.62
17 Jamie Hendrickson JR-3 Michigan Tech 14.15 17.41 15.29 13.45 16.28 15.57
21 Rose Sieve SR-4 Luther 14.44 10.26 18.78 11.12 15.74 17.91
25 Alli Thomley SO-2 Luther 15.35 11.06 15.05 14.59 14.43 15.05
26 Danika Tyler FR-1 Wis.-Platteville 15.84 13.94 19.17 13.78 16.32 18.70
Women's 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Breanna Ihde SR-4 Viterbo 13.35 12.83
9 Grace Guetschow SR-4 Wis.-Platteville 17.37 13.57
10 Caitlynn Hahn SO-2 Wis.-Platteville 10.85 13.73
27 Alexandria Ramos FR-1 Wis.-Platteville 12.72 17.42