January 21, 2023
|
Washburn-Indoor Athletic Facility - Topeka, KS
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ally Ryan JR-3 Kansas City 2:09.06 2:16.81 2:28.42
2 Avryl Johnson SR-4 Kansas 2:09.48 2:26.32 2:06.89
3 Addison Coppinger JR-3 Kansas 2:10.19 2:27.12 1:44.16
4 Emily Salmans SR-4 Fort Hays St. 2:19.12 2:27.47 2:27.47
5 Jasmyn Douglas SO-2 Drury 2:19.51 2:15.33 2:04.17
6 Lexie Fontaine FR-1 Washburn 2:19.70 2:46.25 2:50.44
7 Morgan Binsfield FR-1 Kansas City 2:20.80 2:06.72 1:52.64
8 Bradley Weimer SO-2 Drury 2:21.68 2:41.52 1:51.93
9 Hattie Lukert SO-2 Fort Hays St. 2:22.31 1:52.43 2:13.78
10 Elle Williams   Unattached 2:22.88 2:50.03 3:00.03
11 Gracie Lambert FR-1 Hutchinson CC 2:24.42 2:35.98 2:41.75
12 Hannah Wiebe JR-3 Fort Hays St. 2:24.72 2:10.25 1:49.99
13 Taylor Hoskinson FR-1 Hutchinson CC 2:24.86 1:42.85 2:16.17
14 Samantha Whittlesey   Unattached 2:26.12 3:01.19 2:12.97
15 Bella Buenting FR-1 Drury 2:27.03 2:44.68 2:15.27
16 Brylee Gogel JR-3 Drury 2:28.10 2:01.45 3:03.65
17 Ellie Van Zelfden FR-1 Hutchinson CC 2:28.40 1:49.82 2:09.11
18 Macie Bolger JR-3 Kansas City 2:29.97 2:46.47 2:17.98
19 Khloi Bird FR-1 Butler CC 2:30.73 2:12.65 2:23.20
20 Mary Kua FR-1 Cloud County CC 2:31.28 3:15.16 3:12.13
21 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 2:31.71 3:17.23 1:55.30
22 Emily Punches SO-2 Cloud County CC 2:35.75 3:20.92 2:34.20
23 Daisy Orozco FR-1 Hutchinson CC 2:38.53 2:22.68 2:00.49
24 Aliya Johnson FR-1 Cloud County CC 2:39.40 2:13.90 2:28.25
25 Bailey Rock SO-2 Cloud County CC 2:39.56 3:16.26 1:53.29
26 Kamile Vaidziulyte SR-4 Drury 2:39.79 3:27.73 2:17.42
27 Naomi Salil SO-2 Neosho County CC 2:40.10 2:40.10 3:10.52
28 Melissa Jackson FR-1 Kansas City 2:40.91 2:26.43 3:19.53
29 Gracyn Pietrusinski FR-1 Kansas City 2:41.24 3:07.04 2:29.96
30 Delsinay Pena SO-2 Neosho County CC 2:41.54 2:48.01 2:38.31
31 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 2:43.50 2:46.77 2:23.88
32 Karina Herrera SO-2 Barton County CC 2:43.61 2:04.35 2:30.53
33 Nina Bitsilly FR-1 Haskell Indian 2:44.22 1:59.88 3:05.57
34 Lily Meyer FR-1 Ottawa 2:49.57 3:04.84 2:32.62
35 Kaylee DeAngelis FR-1 Tabor 2:51.05 2:16.84 2:28.82
36 Sarah Dark SO-2 Tabor 2:53.32 3:03.72 2:23.86
37 Jayme Morris SO-2 Haskell Indian 2:55.16 2:49.91 3:33.70
38 Campbell Williams SO-2 Butler CC 2:59.80 2:54.41 3:17.78
39 Brianna Whitehorse FR-1 Haskell Indian 3:03.46 2:48.79 2:12.10
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
23 Daisy Orozco FR-1 Hutchinson CC 2:32.19 2:38.53
24 Aliya Johnson FR-1 Cloud County CC 2:17.09 2:39.40
30 Delsinay Pena SO-2 Neosho County CC 2:07.62 2:41.54
31 Sydnee Gardner FR-1 Tabor 2:50.04 2:43.50
33 Nina Bitsilly FR-1 Haskell Indian 2:52.44 2:44.22
34 Lily Meyer FR-1 Ottawa 2:25.83 2:49.57
35 Kaylee DeAngelis FR-1 Tabor 3:09.87 2:51.05
37 Jayme Morris SO-2 Haskell Indian 3:40.71 2:55.16
39 Brianna Whitehorse FR-1 Haskell Indian 3:03.46 3:03.46
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
18 Macie Bolger JR-3 Kansas City 2:56.97 2:29.97
26 Kamile Vaidziulyte SR-4 Drury 3:14.95 2:39.79
27 Naomi Salil SO-2 Neosho County CC 2:54.51 2:40.10
29 Gracyn Pietrusinski FR-1 Kansas City 2:07.38 2:41.24
32 Karina Herrera SO-2 Barton County CC 2:46.89 2:43.61
36 Sarah Dark SO-2 Tabor 3:17.59 2:53.32
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Bella Buenting FR-1 Drury 2:53.50 1:48.81 2:27.03 2:54.97
17 Ellie Van Zelfden FR-1 Hutchinson CC 3:02.54 2:53.63 2:28.40 2:12.08
19 Khloi Bird FR-1 Butler CC 2:38.27 1:48.53 2:30.73 2:11.14
20 Mary Kua FR-1 Cloud County CC 1:48.93 3:07.59 2:31.28 1:47.41
22 Emily Punches SO-2 Cloud County CC 2:54.44 2:27.97 2:35.75 3:17.81
25 Bailey Rock SO-2 Cloud County CC 3:16.26 2:42.76 2:39.56 2:10.84
28 Melissa Jackson FR-1 Kansas City 3:14.71 1:59.08 2:40.91 1:52.64
38 Campbell Williams SO-2 Butler CC 2:23.84 2:11.26 2:59.80 3:24.98
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Lexie Fontaine FR-1 Washburn 1:46.18 1:57.35 2:19.70 2:30.88 1:48.97 1:44.78 2:53.23
7 Morgan Binsfield FR-1 Kansas City 2:05.32 2:10.95 2:20.80 2:16.58 2:50.37 1:39.97 2:09.54
9 Hattie Lukert SO-2 Fort Hays St. 2:16.62 2:12.35 2:22.31 3:03.58 2:09.51 2:46.51 2:56.47
10 Elle Williams   Unattached 2:04.31 2:04.31 2:22.88 2:04.31 1:40.02 2:14.31 2:45.74
13 Taylor Hoskinson FR-1 Hutchinson CC 2:33.56 3:02.53 2:24.86 2:58.18 3:05.42 3:08.32 2:08.93
14 Samantha Whittlesey   Unattached 2:52.43 1:56.90 2:26.12 2:24.66 2:24.66 2:15.90 1:43.75
16 Brylee Gogel JR-3 Drury 2:56.24 2:17.74 2:28.10 2:35.51 2:04.41 3:11.05 2:57.72
21 Sonya Zimmerman SO-2 Tabor 2:48.40 2:30.20 2:31.71 2:07.44 2:02.89 2:27.16 2:59.02
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ally Ryan JR-3 Kansas City 2:09.06 2:41.33 1:43.25 1:41.96 1:49.71
2 Avryl Johnson SR-4 Kansas 2:09.48 2:12.07 2:34.09 2:18.55 2:40.56
3 Addison Coppinger JR-3 Kansas 2:10.19 2:40.14 2:18.01 1:55.87 1:46.76
4 Emily Salmans SR-4 Fort Hays St. 2:19.12 3:00.86 2:14.95 2:33.04 2:35.82
5 Jasmyn Douglas SO-2 Drury 2:19.51 2:36.26 2:47.42 2:39.05 2:34.86
8 Bradley Weimer SO-2 Drury 2:21.68 2:52.85 1:39.18 2:33.02 2:40.10
11 Gracie Lambert FR-1 Hutchinson CC 2:24.42 2:14.31 2:44.64 2:28.76 2:05.65
12 Hannah Wiebe JR-3 Fort Hays St. 2:24.72 2:01.57 1:47.10 1:57.23 2:18.94