January 21, 2023
|
Washburn-Indoor Athletic Facility - Topeka, KS
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Katherine Hanners SR-4 Kansas City 12:26.34 10:16.81 8:01.12 12:14.01 10:47.65 11:12.33 10:16.81
2 Elizabeth Fender FR-1 Fort Hays St. 9:09.74 11:08.43 9:59.72 11:20.93 9:40.98 9:15.99 10:24.70
3 Mia Harris JR-3 Drury 10:12.06 10:43.61 8:56.35 11:08.85 12:05.64 11:21.47 10:30.99
4 Makenna Anderson JR-3 Kansas 11:10.40 13:04.24 11:54.67 10:57.75 13:04.24 9:03.91 10:32.45
5 Jaycee Vath SO-2 Fort Hays St. 13:13.88 10:41.46 9:44.30 8:34.44 10:16.05 8:40.79 10:35.10
6 Olivia Krueger   Unattached 10:48.21 8:34.76 13:33.44 7:56.63 13:14.38 11:07.28 10:35.50
7 Zoe Van Dijk JR-3 Drury 13:10.40 11:02.92 11:47.54 10:56.55 9:27.31 8:23.57 10:37.42
8 Danielle Allison JR-3 Tabor 7:27.97 9:10.36 8:44.76 10:20.76 10:27.16 9:55.16 10:39.95
9 Eve Weber SO-2 Washburn 11:46.03 9:56.92 13:54.40 13:54.40 8:14.22 9:31.24 10:41.84
10 Darian Hudgeons FR-1 Fort Hays St. 9:52.10 8:28.43 9:45.66 9:19.92 9:26.35 13:50.22 10:43.58
11 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 12:36.43 10:46.52 11:25.32 10:01.27 8:24.29 11:18.85 10:46.52
12 Avery Hoffpauir JR-3 Washburn 10:44.35 10:11.80 9:00.21 11:23.40 8:53.70 8:40.68 10:50.85
13 Janeth Chacon SO-2 McMurry 14:07.81 8:15.65 11:57.38 10:39.12 12:10.42 9:40.43 10:52.16
14 Elka Billings SO-2 Fort Hays St. 11:30.78 13:55.51 11:17.62 12:49.72 7:40.52 9:45.52 10:57.88
15 Payden Pietrusinski Freshman Unattached 9:07.11 11:25.53 11:45.31 10:45.98 7:41.42 8:14.37 10:59.16
16 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 12:12.52 9:20.94 13:05.31 8:34.74 8:01.75 10:40.13 10:59.92
17 Kennedy Bauer JR-3 Kansas City 9:49.82 11:02.72 9:49.82 7:50.54 9:36.57 12:55.39 11:02.72
18 Khloi Bird FR-1 Butler CC 8:45.29 10:51.63 7:58.75 10:58.27 12:51.31 11:04.92 11:04.92
19 Jazmin Chacon SO-2 McMurry 12:26.08 8:24.11 10:51.98 9:58.21 9:11.16 8:50.99 11:12.14
20 Savanna Danner FR-1 McMurry 13:26.13 13:46.46 11:24.20 13:12.59 8:21.29 13:26.13 11:17.42
21 Brooke Navarro SR-4 Fort Hays St. 7:55.25 13:34.71 8:49.56 8:56.35 13:27.92 10:51.77 11:18.92
22 Mya Navarro SR-4 Fort Hays St. 8:37.68 11:57.84 14:15.89 14:08.99 8:16.97 12:18.55 11:30.23
23 Yazmin Reyes SO-2 Cowley College 8:33.58 9:15.22 8:26.64 8:40.52 8:05.82 10:24.62 11:34.02
24 Ellyce Mares SO-2 McPherson 10:28.20 13:01.76 10:00.28 13:29.68 10:42.16 9:39.34 11:38.00
25 Mallory Boden FR-1 Butler CC 14:20.66 8:09.81 15:02.64 9:47.77 13:24.68 12:56.69 11:39.72
26 Ursula Billings SO-2 Fort Hays St. 15:25.53 11:37.71 10:47.87 12:20.42 14:35.69 13:24.50 11:51.94
27 Karina Herrera SO-2 Barton County CC 9:21.80 10:49.35 11:03.94 14:13.64 14:42.82 9:36.39 12:09.60
28 Ashley Shea FR-1 McMurry 11:01.59 11:45.70 10:10.14 9:26.03 12:22.46 9:40.73 12:15.10
29 Jocelyn Moreno FR-1 McMurry 9:58.83 11:20.15 8:44.90 9:36.65 15:46.30 13:55.40 12:19.29
30 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 10:37.96 12:36.65 15:34.68 15:27.27 10:30.54 9:01.53 12:21.81
31 Brooke Krapes SO-2 McPherson 12:50.78 14:45.25 14:14.72 12:20.25 10:33.41 10:02.88 12:43.14
  Andrea Garcia-Gonzalez SO-2 Cowley College DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Yazmin Reyes SO-2 Cowley College 11:34.02
24 Ellyce Mares SO-2 McPherson 11:38.00
25 Mallory Boden FR-1 Butler CC 11:39.72
26 Ursula Billings SO-2 Fort Hays St. 11:51.94
27 Karina Herrera SO-2 Barton County CC 12:09.60
28 Ashley Shea FR-1 McMurry 12:15.10
29 Jocelyn Moreno FR-1 McMurry 12:19.29
30 Aubrey Bahner SO-2 Tabor 12:21.81
31 Brooke Krapes SO-2 McPherson 12:43.14
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Avery Hoffpauir JR-3 Washburn 7:42.11 13:20.55 10:50.85
13 Janeth Chacon SO-2 McMurry 10:13.03 12:49.55 10:52.16
14 Elka Billings SO-2 Fort Hays St. 8:06.84 11:17.62 10:57.88
15 Payden Pietrusinski Freshman Unattached 7:41.42 12:38.04 10:59.16
16 Serenity Larson FR-1 Hutchinson CC 13:38.30 12:19.11 10:59.92
17 Kennedy Bauer JR-3 Kansas City 12:48.76 11:35.86 11:02.72
18 Khloi Bird FR-1 Butler CC 9:31.84 10:11.73 11:04.92
20 Savanna Danner FR-1 McMurry 9:15.49 11:58.07 11:17.42
22 Mya Navarro SR-4 Fort Hays St. 13:06.87 12:59.96 11:30.23
  Andrea Garcia-Gonzalez SO-2 Cowley College DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Katherine Hanners SR-4 Kansas City 10:16.81
2 Elizabeth Fender FR-1 Fort Hays St. 10:24.70
3 Mia Harris JR-3 Drury 10:30.99
4 Makenna Anderson JR-3 Kansas 10:32.45
5 Jaycee Vath SO-2 Fort Hays St. 10:35.10
6 Olivia Krueger   Unattached 10:35.50
7 Zoe Van Dijk JR-3 Drury 10:37.42
8 Danielle Allison JR-3 Tabor 10:39.95
9 Eve Weber SO-2 Washburn 10:41.84
10 Darian Hudgeons FR-1 Fort Hays St. 10:43.58
11 Brooke Wiebe SO-2 Tabor 10:46.52
19 Jazmin Chacon SO-2 McMurry 11:12.14
21 Brooke Navarro SR-4 Fort Hays St. 11:18.92