April 23, 2022
|
MIT Henry G. Steinbrenner Track - Cambridge, MA
|
Timing: Justin Kuo
ICON KEY: NCAA DII Prov DIII NE IC4A/ECAC NEICAAA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matyas Csiki-Fejer SO-2 Suffolk 3:12.57 4:39.46 3:54.84 3:07.88 4:04.24
2 Wondu Summa SO-2 Franklin Pierce 4:55.76 4:53.37 3:58.51 3:51.36 5:05.30
3 Alex Brown SO-2 Boston University 4:39.83 4:13.52 3:59.17 4:11.13 3:52.00
4 Ryan Outerbridge SO-2 Franklin Pierce 4:17.17 3:45.92 4:00.34 4:26.78 3:33.91
5 Ryan Wilson JR-3 Babson 4:11.10 3:15.57 4:01.44 5:01.80 5:09.05
6 Vedang Lad FR-1 MIT 5:11.84 2:56.47 4:01.73 4:06.57 4:11.40
7 Sebastien Vicary JR-3 Franklin Pierce 3:18.84 4:46.13 4:02.48 3:30.96 5:00.68
8 Evan McNeice SO-2 Franklin Pierce 2:50.96 3:25.15 4:04.22 4:04.22 3:49.57
9 Nate Sesti FR-1 MIT 4:30.07 4:30.07 4:05.51 4:42.34 3:18.87
10 Bobby Innes-Gold SR-4 Amherst 4:11.55 4:21.41 4:06.61 4:43.61 4:11.55
11 Aydin Williams JR-3 Amherst 3:44.51 5:10.86 4:06.71 3:09.97 4:38.79
12 Jacob Smith FR-1 Gordon 5:11.21 3:17.60 4:06.99 3:27.48 4:14.40
13 Taban Manyok SO-2 Fitchburg St. 4:02.07 2:55.38 4:07.01 3:42.31 4:41.60
14 Raffaelo Manzo SR-4 Roger Williams 3:27.89 3:27.89 4:07.48 4:09.96 5:09.35
15 Anthony Rodriguez SO-2 Babson 4:26.42 4:08.99 4:08.99 5:01.28 4:58.79
16 Riley Fenoff JR-3 Franklin Pierce 4:05.77 2:59.21 4:16.01 5:02.10 3:27.37
17 Justin Turner FR-1 Suffolk 4:41.82 3:35.21 4:16.20 4:52.07 3:45.46
18 Ethan Boivin SO-2 Roger Williams 3:43.16 3:04.68 4:16.50 2:59.55 3:17.51
19 Joseph Wasson SO-2 Gordon 4:07.52 4:35.88 4:17.83 4:28.15 4:12.68
20 Janvier Ntakirutimana SO-2 Franklin Pierce 5:02.38 5:33.39 4:18.44 3:34.51 4:10.69
21 Fritz Lalley FR-1 Amherst 3:54.20 3:56.83 4:23.14 3:17.36 5:10.51
22 Jake Cardello SR-4 RIC 4:47.30 3:07.14 4:23.57 4:47.30 3:09.77
23 Connor Hayward FR-1 Suffolk 5:10.95 4:55.01 4:25.77 3:14.02 4:36.40
24 Conor Garrity FR-1 Suffolk 4:24.88 5:02.34 4:27.55 3:44.75 5:31.77
25 Miguel Alcaraz Motte FR-1 Babson 5:07.99 3:33.43 4:30.16 3:44.24 5:24.20
26 Jacob Dubin FR-1 Suffolk 4:44.29 3:33.90 4:30.75 5:33.03 5:43.86
27 Sean Bonefant SO-2 Roger Williams 3:29.61 4:29.49 4:32.21 5:23.93 4:34.94
28 Ian Swanson SO-2 Roger Williams 5:43.11 3:37.85 4:32.31 5:34.95 4:37.76
29 Nick Malm SO-2 Suffolk 3:52.21 5:55.14 4:33.18 5:46.94 4:35.92
30 Cameron Davis JR-3 Fitchburg St. 3:14.35 5:42.15 4:33.72 3:30.77 5:06.57
31 Jeff Kiser FR-1 Gordon 5:34.99 4:34.58 4:34.58 3:50.65 4:01.63
32 Max Hargreaves FR-1 Roger Williams 4:00.65 3:13.62 4:36.60 3:21.92 5:26.39
33 Shea Duffy FR-1 Suffolk 3:20.19 3:50.78 4:38.04 5:28.09 3:53.56
34 Ben Clinch FR-1 Franklin Pierce 5:54.09 5:34.58 4:38.81 5:54.09 5:59.67
35 Peter Frost SR-4 Roger Williams 5:48.84 4:13.96 4:39.07 5:15.35 4:02.79
36 Andre Dias SR-4 Gordon 4:59.34 4:56.41 4:53.47 4:21.19 6:03.91
37 Tyssen LaBombard JR-3 Fitchburg St. 5:23.14 5:50.32 5:02.00 5:38.24 4:04.62
38 Connor Smith SR-4 Roger Williams 3:31.94 4:35.52 5:02.76 6:18.45 4:11.29
39 Michael Cantaluppi SR-4 Babson 4:21.28 5:35.05 5:07.38 6:05.79 3:38.24
40 Jake Collins FR-1 Franklin Pierce 6:43.43 4:43.05 5:25.34 6:43.43 6:59.69
41 Luke Fidrych JR-3 Endicott 5:24.59 6:59.66 5:27.86 4:38.69 3:59.34
42 Joseph Doucette SR-4 Mass. Maritime 4:08.97 4:15.99 5:50.66 4:37.03 6:43.26
  Ian Dopp SO-2 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS
  Gent Malushaga FR-1 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS
  Nick Edwards-Levin FR-1 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS
  Alex Cravens SO-2 Gordon DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Gillett SO-2 Roger Williams DNS DNS DNS DNS DNS
  Jake Rocheleau JR-3 Roger Williams DNS DNS DNS DNS DNS
  Hayden Thibeault FR-1 Endicott DNS DNS DNS DNS DNS
  Alexander Kalber SO-2 Roger Williams DNS DNS DNS DNS DNS
  Spencer Twyman SO-2 Boston University DNS DNS DNS DNS DNS
  Shane Cataloni FR-1 Endicott DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Kramer SO-2 Boston University DNS DNS DNS DNS DNS
  Joshua Griffin JR-3 Mass. Maritime DNS DNS DNS DNS DNS
  Tyler Thornton SR-4 Endicott DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matyas Csiki-Fejer SO-2 Suffolk 2:46.74 3:05.53 4:34.77 3:21.97 3:50.15 3:54.84
2 Wondu Summa SO-2 Franklin Pierce 4:08.05 3:17.97 4:41.45 3:25.12 4:22.37 3:58.51
3 Alex Brown SO-2 Boston University 3:30.47 5:03.75 3:30.47 2:52.21 3:25.69 3:59.17
4 Ryan Outerbridge SO-2 Franklin Pierce 3:12.28 2:48.24 4:50.82 4:50.82 3:14.68 4:00.34
5 Ryan Wilson JR-3 Babson 4:01.44 3:49.37 3:37.30 3:01.08 4:42.49 4:01.44
6 Vedang Lad FR-1 MIT 4:52.50 3:39.98 3:37.56 4:54.91 3:59.32 4:01.73
7 Sebastien Vicary JR-3 Franklin Pierce 3:33.39 4:34.01 3:18.84 5:07.95 4:09.76 4:02.48
12 Jacob Smith FR-1 Gordon 5:08.74 3:27.48 3:49.70 5:03.80 3:34.89 4:06.99
16 Riley Fenoff JR-3 Franklin Pierce 3:58.09 3:29.93 3:58.09 3:40.17 3:06.89 4:16.01
  Ian Dopp SO-2 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Gent Malushaga FR-1 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nick Edwards-Levin FR-1 Amherst DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Luke Kramer SO-2 Boston University DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Spencer Twyman SO-2 Boston University DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Evan McNeice SO-2 Franklin Pierce 4:04.22
9 Nate Sesti FR-1 MIT 4:05.51
10 Bobby Innes-Gold SR-4 Amherst 4:06.61
11 Aydin Williams JR-3 Amherst 4:06.71
13 Taban Manyok SO-2 Fitchburg St. 4:07.01
14 Raffaelo Manzo SR-4 Roger Williams 4:07.48
15 Anthony Rodriguez SO-2 Babson 4:08.99
17 Justin Turner FR-1 Suffolk 4:16.20
18 Ethan Boivin SO-2 Roger Williams 4:16.50
19 Joseph Wasson SO-2 Gordon 4:17.83
20 Janvier Ntakirutimana SO-2 Franklin Pierce 4:18.44
21 Fritz Lalley FR-1 Amherst 4:23.14
  Alexander Kalber SO-2 Roger Williams DNS
  Alex Cravens SO-2 Gordon DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
22 Jake Cardello SR-4 RIC 3:51.95 3:44.04 4:23.57
23 Connor Hayward FR-1 Suffolk 5:24.24 4:47.04 4:25.77
24 Conor Garrity FR-1 Suffolk 4:19.53 4:40.93 4:27.55
25 Miguel Alcaraz Motte FR-1 Babson 3:33.43 3:57.74 4:30.16
26 Jacob Dubin FR-1 Suffolk 3:47.43 4:30.75 4:30.75
27 Sean Bonefant SO-2 Roger Williams 4:48.55 4:18.60 4:32.21
28 Ian Swanson SO-2 Roger Williams 4:51.38 3:54.19 4:32.31
29 Nick Malm SO-2 Suffolk 5:22.36 4:33.18 4:33.18
32 Max Hargreaves FR-1 Roger Williams 3:32.99 3:24.69 4:36.60
35 Peter Frost SR-4 Roger Williams 4:05.59 4:36.28 4:39.07
36 Andre Dias SR-4 Gordon 5:19.89 6:09.78 4:53.47
  Shane Cataloni FR-1 Endicott DNS DNS DNS
  Jake Rocheleau JR-3 Roger Williams DNS DNS DNS
  Luke Gillett SO-2 Roger Williams DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Cameron Davis JR-3 Fitchburg St. 4:33.72 4:30.99
31 Jeff Kiser FR-1 Gordon 4:34.58 4:26.35
33 Shea Duffy FR-1 Suffolk 4:38.04 5:44.77
34 Ben Clinch FR-1 Franklin Pierce 4:38.81 3:37.48
37 Tyssen LaBombard JR-3 Fitchburg St. 5:02.00 4:19.72
38 Connor Smith SR-4 Roger Williams 5:02.76 5:05.79
39 Michael Cantaluppi SR-4 Babson 5:07.38 6:08.86
40 Jake Collins FR-1 Franklin Pierce 5:25.34 5:02.57
41 Luke Fidrych JR-3 Endicott 5:27.86 6:39.99
42 Joseph Doucette SR-4 Mass. Maritime 5:50.66 6:43.26
  Hayden Thibeault FR-1 Endicott DNS DNS
  Tyler Thornton SR-4 Endicott DNS DNS
  Joshua Griffin JR-3 Mass. Maritime DNS DNS