March 25-26, 2022
|
Emory - Atlanta, GA
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAA DII Prov

Women 1500m Run Open

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Natalie Sandlow FR-1 Emory 6:11.70 5:12.35
2 Katie Drake FR-1 Emory 5:44.31 5:18.80
3 Giselle Dominguez FR-1 Dalton State 4:30.98 5:22.59
4 Elyn Lee FR-1 Emory 6:10.48 5:24.98
5 Allison Rabbani FR-1 Grinnell 6:06.03 5:29.75
6 Eleanor Elliott-Rude FR-1 Grinnell 6:44.52 5:31.57
7 Robin Stein JR-3 Oglethorpe 6:27.70 5:37.13
8 Jenny Goodwin SO-2 Georgia College 5:26.21 5:39.80
9 Kalkidan Hawkins FR-1 Clayton State 4:05.65 5:41.18
10 Ginger Mullen FR-1 Grinnell 4:39.50 5:45.06
11 Ella Coley FR-1 Dalton State 6:15.34 5:47.53
12 Miracle Smith SO-2 Clark Atlanta 6:13.00 5:55.23
13 Lydia Moore FR-1 Covenant 4:23.58 5:56.18
14 Brooke McDonald JR-3 Covenant 5:26.54 5:58.83
15 Isabelle Cadeau FR-1 Georgia College 4:20.11 6:06.34
16 Hannah Mishkoff SR-4 Columbus St. 4:45.76 6:06.35
17 Kali Hina FR-1 Covenant 4:45.85 6:06.47
18 Caroline Winslow FR-1 U. of the South 5:56.30 6:19.04
19 Aria Allen FR-1 Clark Atlanta 8:21.69 6:54.62
  Caroline Pierce FR-1 Augusta DNF DNF
Women 1500m Run Open Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Natalie Sandlow FR-1 Emory 5:12.35 6:14.82 3:38.65 5:09.23 5:02.98 4:44.24
2 Katie Drake FR-1 Emory 5:18.80 5:09.24 5:34.74 4:46.92 5:02.86 5:15.62
3 Giselle Dominguez FR-1 Dalton State 5:22.59 6:14.21 4:34.21 5:22.59 5:32.27 4:30.98
4 Elyn Lee FR-1 Emory 5:24.98 4:39.49 5:44.48 4:13.49 6:33.23 4:00.49
5 Allison Rabbani FR-1 Grinnell 5:29.75 6:02.73 4:23.80 5:03.37 6:29.11 4:00.72
6 Eleanor Elliott-Rude FR-1 Grinnell 5:31.57 5:28.26 4:18.63 6:14.68 4:08.68 4:28.58
7 Robin Stein JR-3 Oglethorpe 5:37.13 6:54.67 4:29.71 5:06.79 7:01.42 6:37.82
9 Kalkidan Hawkins FR-1 Clayton State 5:41.18 4:46.60 6:22.13 4:22.71 6:08.48 5:48.01
10 Ginger Mullen FR-1 Grinnell 5:45.06 4:01.55 5:00.21 5:38.16 4:42.95 5:51.97
14 Brooke McDonald JR-3 Covenant 5:58.83 6:38.31 4:39.89 6:38.31 6:45.48 5:55.25
Women 1500m Run Open Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Jenny Goodwin SO-2 Georgia College 5:39.80 5:53.40 5:19.42 6:27.38
11 Ella Coley FR-1 Dalton State 5:47.53 5:19.73 7:28.32 5:54.48
12 Miracle Smith SO-2 Clark Atlanta 5:55.23 6:34.31 6:59.18 6:13.00
13 Lydia Moore FR-1 Covenant 5:56.18 7:14.54 5:27.69 7:18.11
15 Isabelle Cadeau FR-1 Georgia College 6:06.34 4:16.44 7:56.25 4:45.75
16 Hannah Mishkoff SR-4 Columbus St. 6:06.35 6:10.02 6:10.02 5:40.71
17 Kali Hina FR-1 Covenant 6:06.47 7:41.76 6:28.46 5:37.16
18 Caroline Winslow FR-1 U. of the South 6:19.04 6:41.79 6:03.88 5:52.51
19 Aria Allen FR-1 Clark Atlanta 6:54.62 6:33.89 6:09.02 4:54.38
  Caroline Pierce FR-1 Augusta DNF DNF DNF DNF