March 3, 2020
|
Wartburg College-FH at the W - Waverly, IA
|
200m (Flat)

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aniey Akok Junior Ames 2:00.01
2 Caden Noeller Sophomore Iowa City West 2:04.57
3 Aaron Smith Junior Waukee 2:06.79
4 Brayden Burnett Sophomore Cedar Falls 2:07.81
5 Griffin Rhode Senior Dowling Catholic 2:08.62
6 Jacob Green Senior Cedar Rapids Kennedy 2:09.00
7 Alex Mujica Junior Cedar Falls 2:09.07
8 Will Ryan Sophomore Dowling Catholic 2:09.22
9 Trey Hansen Junior Ankeny Centennial 2:10.49
10 Carter Owen Senior Valley 2:10.64
11 Matt Borgmeier Junior Johnston 2:11.16
12 Farakh Haider Sophomore Waukee 2:11.38
13 Carson Stanley Junior Johnston 2:11.56
14 Jake Arnold Senior Valley 2:11.93
15 Nick Kepford Sophomore Waverly-Shell Rock 2:12.06
16 Truman Thompson Freshman Iowa City City JV 2:12.53
17 Blake DePhillips Junior Ankeny Centennial 2:12.67
18 Tyler Colvin Senior Marion 2:14.62
19 Ian Lucas Sophomore Waterloo East 2:16.19
20 Osman Salama Senior Iowa City West 2:17.86
21 Caleb Moe Sophomore Waterloo 2:17.97
22 Miles Wilson Freshman Cedar Rapids Kennedy 2:18.76
23 Billy Clark Freshman Waterloo East 2:18.77
24 Brady Dahl Junior Jesup 2:21.96
25 Thomas McMillan Senior Iowa City City JV 2:22.40
26 Nolan Evans Sophomore Jesup 2:23.94
27 Brandon Herald Junior Ames 2:24.83
28 Bu Reh Junior Waterloo 2:24.94
29 Kevin Carney Freshman Mason City 2:25.96
30 Tyler Hoefer Sophomore Charles City 2:26.51
31 Caden Kueker Freshman Waverly-Shell Rock 2:27.21
32 Dalton Gorder Senior Mason City 2:41.85
33 Jake Burgett Senior Hudson 2:58.91
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Aniey Akok Junior Ames 2:00.01
2 Caden Noeller Sophomore Iowa City West 2:04.57
3 Aaron Smith Junior Waukee 2:06.79
4 Brayden Burnett Sophomore Cedar Falls 2:07.81
5 Griffin Rhode Senior Dowling Catholic 2:08.62
7 Alex Mujica Junior Cedar Falls 2:09.07
8 Will Ryan Sophomore Dowling Catholic 2:09.22
10 Carter Owen Senior Valley 2:10.64
11 Matt Borgmeier Junior Johnston 2:11.16
12 Farakh Haider Sophomore Waukee 2:11.38
13 Carson Stanley Junior Johnston 2:11.56
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jacob Green Senior Cedar Rapids Kennedy 2:09.00
9 Trey Hansen Junior Ankeny Centennial 2:10.49
14 Jake Arnold Senior Valley 2:11.93
15 Nick Kepford Sophomore Waverly-Shell Rock 2:12.06
16 Truman Thompson Freshman Iowa City City JV 2:12.53
17 Blake DePhillips Junior Ankeny Centennial 2:12.67
18 Tyler Colvin Senior Marion 2:14.62
20 Osman Salama Senior Iowa City West 2:17.86
23 Billy Clark Freshman Waterloo East 2:18.77
24 Brady Dahl Junior Jesup 2:21.96
25 Thomas McMillan Senior Iowa City City JV 2:22.40
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Ian Lucas Sophomore Waterloo East 2:16.19
21 Caleb Moe Sophomore Waterloo 2:17.97
22 Miles Wilson Freshman Cedar Rapids Kennedy 2:18.76
26 Nolan Evans Sophomore Jesup 2:23.94
27 Brandon Herald Junior Ames 2:24.83
28 Bu Reh Junior Waterloo 2:24.94
29 Kevin Carney Freshman Mason City 2:25.96
30 Tyler Hoefer Sophomore Charles City 2:26.51
31 Caden Kueker Freshman Waverly-Shell Rock 2:27.21
32 Dalton Gorder Senior Mason City 2:41.85
33 Jake Burgett Senior Hudson 2:58.91