March 3, 2020
|
Wartburg College-FH at the W - Waverly, IA
|
200m (Flat)

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Kadence Henderson Freshman Lake Mills 1:20.12
1 Gabby Cortez Sophomore Prairie 1:00.04
2 Morgan Engels Sophomore Ames 1:00.50
3 Sydney Stokes Sophomore Cedar Falls 1:01.49
4 Alexis Moses Sophomore Prairie 1:03.29
5 Eva Van de Mortel Junior Ankeny 1:03.47
6 Brooke Maxwell Junior Des Moines Lincoln 1:03.94
7 Maddy McFarland Sophomore Cedar Falls 1:04.41
8 Mallory Drake Sophomore Waukee 1:04.55
9 Lydia Staudt Sophomore Charles City 1:05.77
10 Eva Fulk Sophomore Ankeny 1:05.91
11 Jade Anderson Freshman Des Moines Lincoln 1:06.05
12 Nyadio Chan Sophomore Ames 1:06.37
13 Carly Olney Junior Waukee 1:06.41
14 Julie Paijeo Senior West Des Moines Valley 1:08.64
15 Abbie Nathe Senior Waterloo 1:08.92
16 Mia Kemmer Freshman Johnston 1:09.17
17 Reese Ervin Freshman Dowling Catholic 1:09.58
18 Selah Opp Senior Charles City 1:10.12
19 Mira Baccile Senior Dowling Catholic 1:10.31
20 Brooklyn Martin Freshman Waterloo East 1:10.53
21 Kosha Shaddin Sophomore Des Moines East 1:10.56
22 Taylor Ciabatti Sophomore Cedar Rapids Kennedy 1:10.69
23 Olivia Naylor Senior Ankeny Centennial 1:10.92
24 Hailey Stewart Junior Tipton 1:11.65
25 Jaycie Rauch Junior South Tama County 1:11.74
26 Emma Wegner Sophomore New Hampton 1:11.76
27 Kelley Lieser Junior Tipton 1:12.76
28 Kimeisha Star Senior Des Moines East 1:13.20
29 Kayla Eilander Senior Ankeny Centennial 1:13.24
30 Jenna Tank   New Hampton 1:13.28
31 Katya Kleman Junior Cedar Rapids Washington 1:14.18
32 Olivia Gradwell Sophomore West Marshall 1:15.49
33 Peyton Smith Freshman West Marshall 1:15.59
34 Kaiya Gonzalez Freshman West Des Moines Valley 1:15.62
35 Raylynn Kendrick Freshman Ottumwa 1:16.11
36 Tori Kolterman Sophomore Hudson 1:17.14
37 Anna Dirksen Freshman West Fork 1:18.73
38 Sarah Hunger Freshman Ottumwa 1:19.65
39 Taia Hillhouse Sophomore Mason City 1:19.77
40 Kiara Ingamells Junior Hudson 1:20.76
41 Claire Reidel Sophomore Mason City 1:21.29
42 Jennica Hickman Sophomore South Tama County 1:22.51
43 Anna Tarvestad Freshman Cedar Rapids Washington 1:26.02
44 Emily Thoma Freshman Lake Mills 1:26.26
45 Macy Dirksen Junior West Fork 1:29.91
  Armoni Harrington Senior Waterloo DQ
  Magdelyn Miner Freshman Johnston DQ
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabby Cortez Sophomore Prairie 1:00.04
2 Morgan Engels Sophomore Ames 1:00.50
4 Alexis Moses Sophomore Prairie 1:03.29
5 Eva Van de Mortel Junior Ankeny 1:03.47
10 Eva Fulk Sophomore Ankeny 1:05.91
19 Mira Baccile Senior Dowling Catholic 1:10.31
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Sydney Stokes Sophomore Cedar Falls 1:01.49
6 Brooke Maxwell Junior Des Moines Lincoln 1:03.94
8 Mallory Drake Sophomore Waukee 1:04.55
13 Carly Olney Junior Waukee 1:06.41
14 Julie Paijeo Senior West Des Moines Valley 1:08.64
34 Kaiya Gonzalez Freshman West Des Moines Valley 1:15.62
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lydia Staudt Sophomore Charles City 1:05.77
11 Jade Anderson Freshman Des Moines Lincoln 1:06.05
12 Nyadio Chan Sophomore Ames 1:06.37
21 Kosha Shaddin Sophomore Des Moines East 1:10.56
22 Taylor Ciabatti Sophomore Cedar Rapids Kennedy 1:10.69
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Maddy McFarland Sophomore Cedar Falls 1:04.41
15 Abbie Nathe Senior Waterloo 1:08.92
17 Reese Ervin Freshman Dowling Catholic 1:09.58
18 Selah Opp Senior Charles City 1:10.12
24 Hailey Stewart Junior Tipton 1:11.65
28 Kimeisha Star Senior Des Moines East 1:13.20
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Mia Kemmer Freshman Johnston 1:09.17
27 Kelley Lieser Junior Tipton 1:12.76
33 Peyton Smith Freshman West Marshall 1:15.59
35 Raylynn Kendrick Freshman Ottumwa 1:16.11
  Armoni Harrington Senior Waterloo DQ
  Magdelyn Miner Freshman Johnston DQ
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Jaycie Rauch Junior South Tama County 1:11.74
26 Emma Wegner Sophomore New Hampton 1:11.76
30 Jenna Tank   New Hampton 1:13.28
32 Olivia Gradwell Sophomore West Marshall 1:15.49
36 Tori Kolterman Sophomore Hudson 1:17.14
40 Kiara Ingamells Junior Hudson 1:20.76
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Brooklyn Martin Freshman Waterloo East 1:10.53
23 Olivia Naylor Senior Ankeny Centennial 1:10.92
31 Katya Kleman Junior Cedar Rapids Washington 1:14.18
38 Sarah Hunger Freshman Ottumwa 1:19.65
42 Jennica Hickman Sophomore South Tama County 1:22.51
43 Anna Tarvestad Freshman Cedar Rapids Washington 1:26.02
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Kayla Eilander Senior Ankeny Centennial 1:13.24
37 Anna Dirksen Freshman West Fork 1:18.73
39 Taia Hillhouse Sophomore Mason City 1:19.77
41 Claire Reidel Sophomore Mason City 1:21.29
45 Macy Dirksen Junior West Fork 1:29.91
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Kadence Henderson Freshman Lake Mills 1:20.12
44 Emily Thoma Freshman Lake Mills 1:26.26