March 6- 7, 2020
|
Liberty-Indoor Track Complex (Banked) - Lynchburg, VA
|
200m (Banked)
ICON KEY: NJCAA CUNYAC

Men's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caleb Boger FR-1 Barton County CC 20.68 10
2 Courtney Lindsey SO-2 Iowa Central CC 20.77 8
3 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.04 6
4 Davonte Burnett SO-2 Barton County CC 21.05 5
5 David Dunlap SO-2 Iowa Central CC 21.10 4
6 Tyrese Cooper FR-1 Hinds CC 21.30 3
7 Morgan Jamison FR-1 Hinds CC 21.48 2
8 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.57 1
Men's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.04 6
5 David Dunlap SO-2 Iowa Central CC 21.10 4
7 Morgan Jamison FR-1 Hinds CC 21.48 2
8 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.57 1
Men's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Caleb Boger FR-1 Barton County CC 20.68 10
2 Courtney Lindsey SO-2 Iowa Central CC 20.77 8
4 Davonte Burnett SO-2 Barton County CC 21.05 5
6 Tyrese Cooper FR-1 Hinds CC 21.30 3
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Elijha Johnson FR-1 Iowa Central CC 21.33
19 Imon Bell FR-1 New Mexico JC 21.71
25 Priest Foust SO-2 Pratt CC 21.89
27 Dakari Charlton FR-1 Coffeyville CC 22.02
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Courtney Lindsey SO-2 Iowa Central CC 21.03
14 Denzel Feagin FR-1 Barton County CC 21.52
16 Michael Hudson SO-2 Pratt CC 21.53
33 Hakeem Samuel FR-1 Kingsborough CC 23.92
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Tyrese Cooper FR-1 Hinds CC 21.00
7 Morgan Jamison FR-1 Hinds CC 21.30
20 Joshua Moore SO-2 Coffeyville CC 21.73
31 Carl Drakes FR-1 Essex CC 22.41
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Kennedy Lightner FR-1 Arkansas Baptist 21.11
22 Caleb Clay FR-1 Neosho County CC 21.79
26 Guinove Joanus FR-1 Coffeyville CC 21.95
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 David Dunlap SO-2 Iowa Central CC 21.21
13 Jalen Purcell FR-1 New Mexico JC 21.48
29 Alexander Maiz FR-1 Paradise Valley 22.04
32 Tinashe Chigudu FR-1 North Iowa Area CC 22.59
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caleb Boger FR-1 Barton County CC 20.87
18 Jordan Joyner FR-1 Fort Scott CC 21.64
24 Ezekiel Jones SO-2 BSC-Virginia 21.88
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Jared Scott SO-2 Hutchinson CC 21.42
15 Rico Moultrie FR-1 Colby CC 21.53
17 Dre'Shaun Sanders SO-2 New Mexico JC 21.56
28 Jamal Miller SO-2 Glendale CC 22.03
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Jamaal Morris Jr. FR-1 Pratt CC 21.40
12 Bervensky Pierre SO-2 Monroe College (NR) 21.43
23 Jerod Elcock FR-1 Butler CC 21.86
30 Jordan Collins FR-1 Fort Scott CC 22.21
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Davonte Burnett SO-2 Barton County CC 21.05
9 Cardet Bienvenue SO-2 Butler CC 21.37
21 Dylan Swain SO-2 Butler CC 21.76