February 22-24, 2019
|
NW Missouri-Hughes Fieldhouse - Maryville, MO
|
300m (Flat)

Men's 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Raymone Campbell FR-1 Lincoln (Mo.) 21.17 10
2 Omar Austin FR-1 NW Missouri 21.37 8
3 Javan Gray SO-2 Lincoln (Mo.) 21.54 6
4 Philip Landrum FR-1 Fort Hays St. 21.73 5
5 Caelon Harkey SO-2 NW Missouri 21.79 4
6 Damian Close FR-1 Pittsburg St. 21.95 3
7 Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist 24.04 2
Men's 200 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Javan Gray SO-2 Lincoln (Mo.) 21.54 6
4 Philip Landrum FR-1 Fort Hays St. 21.73 5
6 Damian Close FR-1 Pittsburg St. 21.95 3
7 Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist 24.04 2
Men's 200 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Raymone Campbell FR-1 Lincoln (Mo.) 21.17 10
2 Omar Austin FR-1 NW Missouri 21.37 8
5 Caelon Harkey SO-2 NW Missouri 21.79 4

Men's 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raymone Campbell FR-1 Lincoln (Mo.) 21.21
2 Omar Austin FR-1 NW Missouri 21.32
3 Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist 21.47
4 Javan Gray SO-2 Lincoln (Mo.) 21.51
5 NaRon Rollins SR-4 Pittsburg St. 21.59
6 Philip Landrum FR-1 Fort Hays St. 21.63
7 Caelon Harkey SO-2 NW Missouri 21.67
8 Damian Close FR-1 Pittsburg St. 21.77
9 Malcom Gardner JR-3 Fort Hays St. 21.95
10 DeShon Outley FR-1 Missouri Western 22.05
11 Roberto Smith SR-4 Lincoln (Mo.) 22.07
12 Blake Johnson JR-3 Central Missouri 22.12
13 Zion Perry FR-1 Central Missouri 22.17
14 Akeemo Minott SO-2 Central Missouri 22.20
15 Dre’Shaun Sanders FR-1 Missouri Western 22.28
16 Stephen Rose SR-4 Lincoln (Mo.) 22.29
17 Joey McCormick JR-3 Southwest Baptist 22.57
18 Malcolm Dade SR-4 Emporia St. 22.96
19 Wayd Davis SO-2 Southwest Baptist 23.56
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Philip Landrum FR-1 Fort Hays St. 21.63
13 Zion Perry FR-1 Central Missouri 22.17
16 Stephen Rose SR-4 Lincoln (Mo.) 22.29
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Raymone Campbell FR-1 Lincoln (Mo.) 21.21
3 Delan Edwin JR-3 Southwest Baptist 21.47
10 DeShon Outley FR-1 Missouri Western 22.05
12 Blake Johnson JR-3 Central Missouri 22.12
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 NaRon Rollins SR-4 Pittsburg St. 21.59
15 Dre’Shaun Sanders FR-1 Missouri Western 22.28
17 Joey McCormick JR-3 Southwest Baptist 22.57
18 Malcolm Dade SR-4 Emporia St. 22.96
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Omar Austin FR-1 NW Missouri 21.32
4 Javan Gray SO-2 Lincoln (Mo.) 21.51
7 Caelon Harkey SO-2 NW Missouri 21.67
14 Akeemo Minott SO-2 Central Missouri 22.20
Men's 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Damian Close FR-1 Pittsburg St. 21.77
9 Malcom Gardner JR-3 Fort Hays St. 21.95
11 Roberto Smith SR-4 Lincoln (Mo.) 22.07
19 Wayd Davis SO-2 Southwest Baptist 23.56