February 23, 2019
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
|
Timing: Elite Timing

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:53.00
2 Dalton Morley SO-2 Tampa 1:53.40
3 Lee Mooyong   Goyangcity 1:54.11
4 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 1:55.12
5 Cameron Dill   1st Coast Track Club 1:55.94
6 Amari Douglas   Unattached 1:57.77
7 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:57.89
8 Joshua Wagner SO-2 Florida Southern 1:58.43
9 James Dooley SO-2 Tampa 1:58.83
10 Charlie Dickinson Freshman Unattached 1:59.64
11 Riley Kicker   Florida Running Club 1:59.79
12 Austin Epstein SO-2 Embry-Riddle 2:00.17
13 Josh Collins FR-1 Embry-Riddle 2:05.44
14 Mitchell Kozik SO-2 Florida Southern 2:06.23
15 Justin Nauman FR-1 Embry-Riddle 2:06.77
16 Pedro Cuervo Senior Runners Broadcast Company 2:07.17
17 Thomas Gardner FR-1 Florida Southern 2:07.33
18 Warran Grajalez JR-3 Florida Southern 2:09.14
19 Lee Hyojun Senior Goyangcity 2:10.50
20 Kim Junyoung   Goyangcity 2:12.65
21 Brian Martin SO-2 Florida Southern 2:12.97
22 Michael Balseca FR-1 Florida Southern 2:14.65
23 Alex Gonzalez FR-1 Florida Southern 2:15.32
24 Michael Papa JR-3 Florida Southern 2:16.59
25 Thomas Schaefer SR-4 Florida College 2:17.23
26 Nathan Goble FR-1 Florida College 2:17.25
27 Christopher Kieler   Unattached 2:32.88
28 Donald Turner FR-1 Florida College 2:36.24
  Kasey Wheatley 8 Unattached DNS
  Caleb McCort FR-1 Florida College DNS
  Park Hyojun Senior Goyangcity DNS
  Joel Zaila SO-2 Warner DNS
  Christopher Beck SR-4 Warner DNS
  David Ware JR-3 Edward Waters DNS
  Horial Jones JR-3 Edward Waters DNS
  Joshua Paez JR-3 Florida Southern DNS
  Dean McGregor SR-4 Florida Southern DNS
  Mason Jones SO-2 Florida Southern DNS
  Brandon Williams JR-3 Florida Southern DNS
  Jordan Forshee JR-3 Edward Waters DNS
  Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle DNS
  Michael Noltion JR-3 Edward Waters DNS
  Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle DNS
  Solomon Stevens JR-3 Edward Waters DNS
  Christopher Daniele SO-2 Florida Tech DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Ryan Poholek SR-4 Tampa 1:53.00
2 Dalton Morley SO-2 Tampa 1:53.40
3 Lee Mooyong   Goyangcity 1:54.11
4 Drew Hart JR-3 Embry-Riddle 1:55.12
5 Cameron Dill   1st Coast Track Club 1:55.94
6 Amari Douglas   Unattached 1:57.77
7 Isaac Gordon   Florida Running Club 1:57.89
8 Joshua Wagner SO-2 Florida Southern 1:58.43
10 Charlie Dickinson Freshman Unattached 1:59.64
13 Josh Collins FR-1 Embry-Riddle 2:05.44
19 Lee Hyojun Senior Goyangcity 2:10.50
20 Kim Junyoung   Goyangcity 2:12.65
  Mason Jones SO-2 Florida Southern DNS
  Josiah Soto SO-2 Embry-Riddle DNS
  Park Hyojun Senior Goyangcity DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 James Dooley SO-2 Tampa 1:58.83
11 Riley Kicker   Florida Running Club 1:59.79
12 Austin Epstein SO-2 Embry-Riddle 2:00.17
15 Justin Nauman FR-1 Embry-Riddle 2:06.77
16 Pedro Cuervo Senior Runners Broadcast Company 2:07.17
22 Michael Balseca FR-1 Florida Southern 2:14.65
27 Christopher Kieler   Unattached 2:32.88
  Kasey Wheatley 8 Unattached DNS
  Horial Jones JR-3 Edward Waters DNS
  Joel Zaila SO-2 Warner DNS
  Christopher Beck SR-4 Warner DNS
  Christopher Daniele SO-2 Florida Tech DNS
  Solomon Stevens JR-3 Edward Waters DNS
  Bryce Walker JR-3 Embry-Riddle DNS
  Jordan Forshee JR-3 Edward Waters DNS
  Michael Noltion JR-3 Edward Waters DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Mitchell Kozik SO-2 Florida Southern 2:06.23
17 Thomas Gardner FR-1 Florida Southern 2:07.33
18 Warran Grajalez JR-3 Florida Southern 2:09.14
21 Brian Martin SO-2 Florida Southern 2:12.97
23 Alex Gonzalez FR-1 Florida Southern 2:15.32
24 Michael Papa JR-3 Florida Southern 2:16.59
25 Thomas Schaefer SR-4 Florida College 2:17.23
26 Nathan Goble FR-1 Florida College 2:17.25
28 Donald Turner FR-1 Florida College 2:36.24
  Brandon Williams JR-3 Florida Southern DNS
  David Ware JR-3 Edward Waters DNS
  Dean McGregor SR-4 Florida Southern DNS
  Joshua Paez JR-3 Florida Southern DNS
  Caleb McCort FR-1 Florida College DNS