April 20, 2019
|
MIT Henry G. Steinbrenner Track - Cambridge, MA
|
Timing: Justin Kuo

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrea Bolduc SO-2 Brandeis 4:54.91 5:30.30 4:28.37
2 Katie Bacher JR-3 MIT 5:01.99 6:05.41 5:20.11
3 Emily Trites Freshman UNAT-UNB REDS 5:05.12 3:51.90 5:05.12
4 Meaghan Barry SR-4 Brandeis 5:07.67 4:39.98 5:50.75
5 Emma Cavanagh SO-2 Babson 5:07.73 5:41.58 6:21.59
6 Natalie Hattan FR-1 Brandeis 5:10.26 3:40.29 5:04.06
7 Hannah Walsh FR-1 Brandeis 5:15.14 6:11.87 5:37.20
8 Elise Hallstead-Williams SO-2 Brandeis 5:17.79 4:23.77 6:18.17
9 Christine Minor SR-4 Brandeis 5:20.12 4:41.71 5:42.53
10 Angie Epplett JR-3 Gordon 5:21.63 4:04.44 4:17.31
11 Olivia Chilcott FR-1 Suffolk 5:22.52 4:01.89 3:52.22
12 Julia Drewicke SR-4 Gordon 5:22.79 6:27.35 4:18.24
13 Alison Fairbairn JR-3 Colby-Sawyer 5:26.77 3:52.01 5:43.11
14 Laura Pomeroy JR-3 Endicott 5:28.56 5:21.99 5:58.13
15 Piper Wilber SR-4 Roger Williams 5:30.63 5:40.55 4:14.59
16 Amanda Naylor FR-1 Roger Williams 5:30.63 7:03.21 4:21.20
17 Julia Lawlor SO-2 Babson 5:37.19 6:10.91 5:00.10
18 Bridget Hill FR-1 Gordon 5:38.35 4:34.07 6:46.02
19 Rose of Sharon Monahan SR-4 Brandeis 5:41.69 7:10.53 5:07.53
20 Megan Spainhower JR-3 Colby-Sawyer 5:46.34 4:33.61 4:26.69
21 Alexandria Rogers SR-4 Colby-Sawyer 5:47.09 4:27.26 4:34.21
22 Maeve Sullivan JR-3 Babson 5:48.71 7:12.40 6:41.02
23 Natalie Fay SO-2 Suffolk 5:50.07 7:31.59 5:22.07
24 Bryanna Parker JR-3 Colby-Sawyer 5:52.27 4:34.77 6:27.50
25 Taemar Shearer SO-2 Gordon 5:53.57 5:35.90 5:04.07
26 Annie Frame SO-2 Endicott 5:56.91 5:35.50 4:45.53
27 Skyler Spanbauer FR-1 Suffolk 5:58.31 5:29.65 7:35.06
28 Julia Sheetz SO-2 Endicott 5:59.69 7:11.63 5:02.14
29 Camryn Boyce FR-1 Mass. Maritime 6:03.52 6:21.70 5:52.62
30 Hannah Shoaf FR-1 Gordon 6:12.56 7:01.00 6:23.74
31 Leia Quinn FR-1 Endicott 6:16.77 7:43.43 7:54.73
32 Julia Clark FR-1 Endicott 6:16.79 7:50.99 4:53.90
  Camille Lewis SO-2 Babson DNS DNS DNS
  Carolina Beroutsos SO-2 Harvard DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
28 Julia Sheetz SO-2 Endicott 5:27.32 5:59.69 4:40.56
29 Camryn Boyce FR-1 Mass. Maritime 6:32.61 6:03.52 7:01.69
31 Leia Quinn FR-1 Endicott 4:57.65 6:16.77 6:09.24
32 Julia Clark FR-1 Endicott 5:54.19 6:16.79 8:06.06
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Olivia Chilcott FR-1 Suffolk 5:22.52
13 Alison Fairbairn JR-3 Colby-Sawyer 5:26.77
14 Laura Pomeroy JR-3 Endicott 5:28.56
16 Amanda Naylor FR-1 Roger Williams 5:30.63
17 Julia Lawlor SO-2 Babson 5:37.19
18 Bridget Hill FR-1 Gordon 5:38.35
19 Rose of Sharon Monahan SR-4 Brandeis 5:41.69
20 Megan Spainhower JR-3 Colby-Sawyer 5:46.34
21 Alexandria Rogers SR-4 Colby-Sawyer 5:47.09
22 Maeve Sullivan JR-3 Babson 5:48.71
23 Natalie Fay SO-2 Suffolk 5:50.07
24 Bryanna Parker JR-3 Colby-Sawyer 5:52.27
26 Annie Frame SO-2 Endicott 5:56.91
27 Skyler Spanbauer FR-1 Suffolk 5:58.31
30 Hannah Shoaf FR-1 Gordon 6:12.56
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Andrea Bolduc SO-2 Brandeis 6:23.39 4:19.52 3:32.34 4:54.91
2 Katie Bacher JR-3 MIT 5:44.27 4:28.78 3:37.44 5:01.99
3 Emily Trites Freshman UNAT-UNB REDS 4:59.02 5:53.94 6:33.61 5:05.12
4 Meaghan Barry SR-4 Brandeis 4:46.14 5:47.67 4:06.14 5:07.67
5 Emma Cavanagh SO-2 Babson 5:04.66 4:21.57 3:56.96 5:07.73
6 Natalie Hattan FR-1 Brandeis 4:26.83 4:45.44 5:44.39 5:10.26
7 Hannah Walsh FR-1 Brandeis 5:18.30 3:50.06 3:59.51 5:15.14
8 Elise Hallstead-Williams SO-2 Brandeis 5:27.33 5:20.97 4:11.06 5:17.79
9 Christine Minor SR-4 Brandeis 6:08.14 4:19.30 4:09.70 5:20.12
10 Angie Epplett JR-3 Gordon 4:04.44 4:46.25 3:58.01 5:21.63
12 Julia Drewicke SR-4 Gordon 4:37.60 5:32.48 5:58.30 5:22.79
15 Piper Wilber SR-4 Roger Williams 5:40.55 4:27.81 5:53.78 5:30.63
25 Taemar Shearer SO-2 Gordon 6:25.40 4:11.04 6:04.18 5:53.57
  Camille Lewis SO-2 Babson DNS DNS DNS DNS
  Carolina Beroutsos SO-2 Harvard DNS DNS DNS DNS