January 26, 2019
|
Frostproof HS (I) - Frostproof, FL
|
400m (Flat)
|
Timing: Elite Timing

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rodheim Austin FR-1 Florida Memorial 50.43
2 Newton Reid JR-3 Florida Memorial 51.59
3 Dunyea Grant   Florida Running Club 51.64
4 Dametrion Mallett Junior LWTF 52.03
5 Dakari Hill SO-2 Webber 52.04
6 Wilhemson Jean-Pierre SO-2 Webber 52.44
6 Dominic Lambert   UNAT-Florida Memorial 52.44
8 Keandre Jackson   Unattached 52.50
9 Jonathan Governor SO-2 Warner 52.57
10 Dominque Broome JR-3 Webber 53.01
11 Anthony Dejesus Senior Unattached 53.60
12 Dakotah Diaz   Florida Running Club 54.33
13 Tyler Andrews FR-1 Warner 54.58
14 William Slade SO-2 Warner 54.73
15 Keontae Turner SO-2 Warner 54.79
16 Emmanuel Shuler Junior Unattached 55.09
17 Daniel Esteril SO-2 Warner 55.13
18 Ricardo Greene Senior Lake Wales High School 55.23
19 Nathan Fisher   Florida Running Club 55.58
20 Chase Doty Junior Unattached 56.55
21 Tyric Davis FR-1 Warner 56.89
22 Jeleel Swift JR-3 Warner 57.91
23 Austin Cha SO-2 Keiser University 58.50
24 Ryan Elzy FR-1 Florida Memorial 59.16
25 Maliek Haden FR-1 Southeastern U. 59.26
26 Joey Torres Junior Unattached 59.85
27 Deatice Charles FR-1 Warner 1:00.44
  Roger Williams Junior LWTF DNF
  Joesem Torres Sophomore Unattached DNS
  Devoy Grey JR-3 Florida Memorial DNS
  Cameron Joshway Freshman Unattached DNS
  Blake Peavey Senior Unattached DNS
  PATRICK Horne Senior Unattached DNS
  Tyler Powell   Unattached DNS
  Anderson Denton Junior Unattached DNS
  Latorrious Terry Junior LWTF DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Newton Reid JR-3 Florida Memorial 51.59
3 Dunyea Grant   Florida Running Club 51.64
6 Wilhemson Jean-Pierre SO-2 Webber 52.44
6 Dominic Lambert   UNAT-Florida Memorial 52.44
11 Anthony Dejesus Senior Unattached 53.60
18 Ricardo Greene Senior Lake Wales High School 55.23
  Devoy Grey JR-3 Florida Memorial DNS
  Blake Peavey Senior Unattached DNS
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Dakari Hill SO-2 Webber 52.04
8 Keandre Jackson   Unattached 52.50
9 Jonathan Governor SO-2 Warner 52.57
10 Dominque Broome JR-3 Webber 53.01
15 Keontae Turner SO-2 Warner 54.79
17 Daniel Esteril SO-2 Warner 55.13
21 Tyric Davis FR-1 Warner 56.89
  PATRICK Horne Senior Unattached DNS
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Dametrion Mallett Junior LWTF 52.03
13 Tyler Andrews FR-1 Warner 54.58
16 Emmanuel Shuler Junior Unattached 55.09
20 Chase Doty Junior Unattached 56.55
25 Maliek Haden FR-1 Southeastern U. 59.26
  Roger Williams Junior LWTF DNF
  Cameron Joshway Freshman Unattached DNS
  Tyler Powell   Unattached DNS
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Dakotah Diaz   Florida Running Club 54.33
14 William Slade SO-2 Warner 54.73
22 Jeleel Swift JR-3 Warner 57.91
26 Joey Torres Junior Unattached 59.85
27 Deatice Charles FR-1 Warner 1:00.44
  Joesem Torres Sophomore Unattached DNS
  Anderson Denton Junior Unattached DNS
  Latorrious Terry Junior LWTF DNS
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Rodheim Austin FR-1 Florida Memorial 50.43
19 Nathan Fisher   Florida Running Club 55.58
23 Austin Cha SO-2 Keiser University 58.50
24 Ryan Elzy FR-1 Florida Memorial 59.16