February 9, 2017
|
Coral Gables - Coral Gables, FL
Girls' 100 Meters Section 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carly Costaregni 6 Cushman School Cougars 13.80 6
3 Pia Cortes-Guerrero 7 Carrollton MS 14.50 4
4 Valentina Mayo 7 Carrollton MS 14.70 2
6 Gabriela Fraga 7 Carrollton MS 14.90 -
20 Lucia Defex 6 Gulliver Prep 17.50 -
21 Catalina Vallejo 6 Gulliver Prep 17.70 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Brooke Scott 8 Ransom Everglades Middle 14.80 1
9 Lucia Font 7 Ransom Everglades Middle 15.70 -
11 Adri Capello 8 Ransom Everglades Middle 16.20 -
13 Andrea Buitrago 7 Gulliver Prep 16.40 -
15 Ella Sulkin 6 Cushman School Cougars 16.50 -
17 Sophia Arien 7 Palmer Trinity 16.60 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Ysa Jadotte 6 Ransom Everglades Middle 15.30 -
10 Isabella Moralejo 6 Palmer Trinity 15.80 -
11 Mya Baudoin 6 Cushman School Cougars 16.20 -
15 Sofia Gonzalez 8 Gulliver Prep 16.50 -
  Alexa Carillo 8 Palmer Trinity DNS -
  TingTing Li 7 Gulliver Prep DNS -
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Sanaii Solomon 7 Dade Christian 14.30 5
8 Bianca Perez 7 Ransom Everglades Middle 15.40 -
13 Juliana Prat 7 Cushman School Cougars 16.40 -
18 Sophia Milian 7 Palmer Trinity 16.80 -
19 Sabrina Marquez 6 Palmer Trinity 16.90 -
Girls' 200 Meters Section 1
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brooke Scott 8 Ransom Everglades Middle 30.60 6
5 Gabriela Fraga 7 Carrollton MS 31.20 1
7 Sasha Davenport 6 Gulliver Prep 32.40 -
11 Andrea Buitrago 7 Gulliver Prep 34.20 -
16 Cindy Vega 8 Gulliver Prep 34.90 -
  Pia Cortes-Guerrero 7 Carrollton MS DNS -
Girls' 200 Meters Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Gaby Dorta 7 Palmer Trinity 30.90 5
6 Bailey Topping 8 Palmer Trinity 31.80 -
10 Valentina Mayo 7 Carrollton MS 33.30 -
14 Sofia Strulovic-Lord 7 Cushman School Cougars 34.50 -
  Paulina Lang 8 Palmer Trinity DNS -
Girls' 200 Meters Section 3
W: -1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Sophia Salgueiro 7 Ransom Everglades Middle 31.00 2
9 Ysa Jadotte 6 Ransom Everglades Middle 33.10 -
11 TingTing Li 7 Gulliver Prep 34.20 -
17 Mya Baudoin 6 Cushman School Cougars 35.40 -
18 Sophia Milian 7 Palmer Trinity 36.20 -
Girls' 200 Meters Section 4
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Sanaii Solomon 7 Dade Christian 30.92 4
8 Amanda Sotolongo 8 Ransom Everglades Middle 32.90 -
13 Cata Cisneros 6 Ransom Everglades Middle 34.30 -
15 Juliana Prat 7 Cushman School Cougars 34.80 -
19 Paulina Salas 8 Palmer Trinity 37.90 -
20 Catalina Vallejo 6 Gulliver Prep 39.60 -
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carly Costaregni 6 Cushman School Cougars 1:11.60 6
2 Katherine Ehrling 7 Gulliver Prep 1:11.70 5
7 Alexa Amayo 7 Carrollton MS 1:15.10 -
9 Sofia Gomariz 8 Gulliver Prep 1:16.60 -
19 Lilly Enekes 8 Gulliver Prep 1:30.40 -
  Paulina Lang 8 Palmer Trinity DNS -
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Gaby Dorta 7 Palmer Trinity 1:11.90 4
8 Karlee Malloy 7 Ransom Everglades Middle 1:16.50 -
10 Elena Casellas 7 Carrollton MS 1:16.90 -
14 Eli Regueros 6 Gulliver Prep 1:20.80 -
15 Carola Mato 7 Carrollton MS 1:23.80 -
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Sanaii Solomon 7 Dade Christian 1:13.90 1
6 Amanda Sotolongo 8 Ransom Everglades Middle 1:14.00 -
11 Julianna Williamson 7 Ransom Everglades Middle 1:17.20 -
13 Ines Corral Lazpita 7 Ransom Everglades Middle 1:20.50 -
18 Zoe Warshaw 6 Palmer Trinity 1:26.20 -
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Ainara Vadillo 8 Palmer Trinity 1:13.00 2
12 Beatriz Ribadeneira 7 Gulliver Prep 1:19.50 -
16 Julia Carbajales 6 Palmer Trinity 1:25.50 -
17 Leticia Crosby 6 Ransom Everglades Middle 1:25.80 -
Girls' 100 Hurdles Section 1
W: -2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Sarah Perez 7 Carrollton MS 21.87 4
9 Sasha Davenport 6 Gulliver Prep 23.10 -
10 Sofia Strulovic-Lord 7 Cushman School Cougars 23.28 -
Girls' 100 Hurdles Section 2
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Bailey Topping 8 Palmer Trinity 21.50 5
4 Leticia Crosby 6 Ransom Everglades Middle 22.20 1.5
  Zoe Warshaw 6 Palmer Trinity DNS -
Girls' 100 Hurdles Section 3
W: -1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Beatriz Ribadeneira 7 Gulliver Prep 22.68 -
8 Nicole Ballesteros 8 Palmer Trinity 22.98 -
  Paulina Salas 8 Palmer Trinity DNS -
Girls' 100 Hurdles Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ainara Vadillo 8 Palmer Trinity 20.20 6
4 Alexa Miller 6 Gulliver Prep 22.20 1.5
6 Ava Seymour 6 Gulliver Prep 22.50 -

Girls' High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Bailey Topping 8 Palmer Trinity 4' 1" 1.24m 6
2 Nicole Ballesteros 8 Palmer Trinity 3' 10" 1.16m 4
2 Ava Seymour 6 Gulliver Prep 3' 10" 1.16m 0.5
2 Cata Cisneros 6 Ransom Everglades Middle 3' 10" 1.16m 5
2 Sophia Salgueiro 7 Ransom Everglades Middle 3' 10" 1.16m 2
6 Beatriz Ribadeneira 7 Gulliver Prep 3' 8" 1.11m 0.5
6 Alexa Miller 6 Gulliver Prep 3' 8" 1.11m -
8 Johanna Hinke 7 Palmer Trinity 3' 6" 1.06m -
8 Isabella Greene 7 Gulliver Prep 3' 6" 1.06m -
  Magnolia Barcena 6 Gulliver Prep DNS NH -

Girls' Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Brooke Scott 8 Ransom Everglades Middle 13' 8" 4.16m 6
2 Isabella Greene 7 Gulliver Prep 13' 3" 4.03m 5
3 Ava Seymour 6 Gulliver Prep 13' 2" 4.01m 4
4 Sarah Perez 7 Carrollton MS 13' 1" 3.98m 2
5 Siena Irvin 8 Palmer Trinity 12' 8" 3.86m 1
6 Sofia Strulovic-Lord 7 Cushman School Cougars 12' 6" 3.81m -
7 Adri Capello 8 Ransom Everglades Middle 12' 3" 3.73m -
8 Ella Sulkin 6 Cushman School Cougars 11' 11" 3.63m -
9 Magnolia Barcena 6 Gulliver Prep 11' 8" 3.55m -
10 Alexa Miller 6 Gulliver Prep 11' 3" 3.42m -
10 Esther Gao 7 Ransom Everglades Middle 11' 3" 3.42m -
12 Juliana Prat 7 Cushman School Cougars 11' 0" 3.35m -
13 Sophia Milian 7 Palmer Trinity 10' 10" 3.30m -
14 Zoe Warshaw 6 Palmer Trinity 10' 2" 3.09m -
  TingTing Li 7 Gulliver Prep DNS NM -
  Ainara Vadillo 8 Palmer Trinity DNS NM -
  Bianca Perez 7 Ransom Everglades Middle DNS NM -
  Paulina Lang 8 Palmer Trinity DNS NM -
Girls' Long Jump Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
1 Brooke Scott 8 Ransom Everglades Middle 13' 8" 4.16m 6
2 Isabella Greene 7 Gulliver Prep 13' 3" 4.03m 5
3 Ava Seymour 6 Gulliver Prep 13' 2" 4.01m 4
4 Sarah Perez 7 Carrollton MS 13' 1" 3.98m 2
5 Siena Irvin 8 Palmer Trinity 12' 8" 3.86m 1
6 Sofia Strulovic-Lord 7 Cushman School Cougars 12' 6" 3.81m -
14 Zoe Warshaw 6 Palmer Trinity 10' 2" 3.09m -
  Paulina Lang 8 Palmer Trinity DNS NM -
  Ainara Vadillo 8 Palmer Trinity DNS NM -
Girls' Long Jump Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH SC
7 Adri Capello 8 Ransom Everglades Middle 12' 3" 3.73m -
8 Ella Sulkin 6 Cushman School Cougars 11' 11" 3.63m -
9 Magnolia Barcena 6 Gulliver Prep 11' 8" 3.55m -
10 Alexa Miller 6 Gulliver Prep 11' 3" 3.42m -
10 Esther Gao 7 Ransom Everglades Middle 11' 3" 3.42m -
12 Juliana Prat 7 Cushman School Cougars 11' 0" 3.35m -
13 Sophia Milian 7 Palmer Trinity 10' 10" 3.30m -
  TingTing Li 7 Gulliver Prep DNS NM -
  Bianca Perez 7 Ransom Everglades Middle DNS NM -

Girls' Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Mikel Bradley 8 Cushman School Cougars 29' 9" 9.06m 6
2 Isabella Greene 7 Gulliver Prep 24' 10" 7.56m 5
3 Melissa Jimenez 8 Dade Christian 22' 10" 6.95m 4
4 Cindy Vega 8 Gulliver Prep 20' 5" 6.22m 2
5 Sofia Gonzalez 8 Gulliver Prep 18' 8" 5.68m 1
6 Ysa Hernandez 8 Ransom Everglades Middle 15' 3" 4.64m -
  Valentina Mayo 7 Carrollton MS DNS NM -

Girls' Discus

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1 Melissa Jimenez 8 Dade Christian 53' 11" 16.43m 6
2 Mikel Bradley 8 Cushman School Cougars 46' 4" 14.12m 5
3 Cindy Vega 8 Gulliver Prep 41' 2" 12.54m 4
4 Sofia Gonzalez 8 Gulliver Prep 38' 5" 11.70m 2
  Isabella Greene 7 Gulliver Prep DNS NM -
  Ysa Hernandez 8 Ransom Everglades Middle DNS NM -