January 09, 2010
|
Yale-Coxe Cage - New Haven, CT
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1. Burnett, Junior   Unattached 6.98 - +0.0
2. Radden, Aaron FR-1 Central Connecticut 7.04 - +0.0
3. Rachiele, Jake FR-1 Albany 7.09 - +0.0
4. Rendina, Matthew JR-3 Seton Hall 7.09 - +0.0
5. Akong, Tristan FR-1 Albany 7.11 - +0.0
6. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 7.12 - +0.0
7. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 7.14 - +0.0
8. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 7.15 - +0.0
9. Smith, Germain SO-2 Albany 7.17 - +0.0
10. Molina, Nathan JR-3 Yale 7.22 - +0.0
11. Siddeeq, Nasim SR-4 Albany 7.25 - +0.0
12. Roman, Joshua FR-1 Sacred Heart 7.27 - +0.0
13. Casimo, Frederick JR-3 Albany 7.76 - +0.0
60 Meters Finals Section 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burnett, Junior   Unattached 6.98
2. Radden, Aaron FR-1 Central Connecticut 7.04
3. Rachiele, Jake FR-1 Albany 7.09
4. Rendina, Matthew JR-3 Seton Hall 7.09
5. Akong, Tristan FR-1 Albany 7.11
6. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 7.12
7. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 7.14
8. Casimo, Frederick JR-3 Albany 7.76
60 Meters Finals Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 7.15
2. Smith, Germain SO-2 Albany 7.17
3. Molina, Nathan JR-3 Yale 7.22
4. Siddeeq, Nasim SR-4 Albany 7.25
5. Roman, Joshua FR-1 Sacred Heart 7.27
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. Radden, Aaron FR-1 Central Connecticut 7.03 +0.0
2. Burnett, Junior   Unattached 7.11 +0.0
3. Rachiele, Jake FR-1 Albany 7.13 +0.0
4. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 7.15 +0.0
5. Akong, Tristan FR-1 Albany 7.16 +0.0
6. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 7.17 +0.0
7. Rendina, Matthew JR-3 Seton Hall 7.17 +0.0
8. Casimo, Frederick JR-3 Albany 7.18 +0.0
9. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 7.21 +0.0
10. Chaney, Taylor FR-1 Albany 7.22 +0.0
11. Smith, Germain SO-2 Albany 7.24 +0.0
12. Siddeeq, Nasim SR-4 Albany 7.26 +0.0
13. Roman, Joshua FR-1 Sacred Heart 7.26 +0.0
14. Graham, Valete SR-4 Albany 7.29 +0.0
15. Molina, Nathan JR-3 Yale 7.30 +0.0
16. Joseph, Alex JR-3 American Int'l 7.35 +0.0
17. Alford, Asjon SO-2 Seton Hall 7.36 +0.0
18. Jean Baptiste, Raphael   Unattached 7.36 +0.0
19. Fuller, Josh FR-1 Yale 7.37 +0.0
20. Stanley, Chris JR-3 Yale 7.39 +0.0
21. Saint Dic, Alain JR-3 CCNY 7.39 +0.0
22. Nadler, Kyle SR-4 Albany 7.40 +0.0
23. Alexander, Matthew SO-2 Connecticut 7.41 +0.0
24. Nelson, Joseph   Essex CC 7.43 +0.0
25. Paitoo, Albert SO-2 American Int'l 7.44 +0.0
26. Togbah, Aloysius FR-1 RIC 7.45 +0.0
27. Faverey, Tyrone JR-3 Connecticut 7.46 +0.0
28. Goins, Chris FR-1 American Int'l 7.49 +0.0
29. Begansky, Michael JR-3 American Int'l 7.53 +0.0
30. Whittington, Omar FR-1 New Haven 7.53 +0.0
31. Smith, Jamaal SR-4 Connecticut 7.54 +0.0
32. Meverden, Zachary JR-3 Connecticut 7.54 +0.0
33. Winger, Tom FR-1 Yale 7.54 +0.0
34. McCord, Marcellus SR-4 Seton Hall 7.55 +0.0
35. Reyes, Jonathan JR-3 College of St. Rose 7.57 +0.0
36. Neff, Jared FR-1 New Haven 7.58 +0.0
37. Cole, Michael FR-1 RIC 7.58 +0.0
38. Azzam, Hesham FR-1 Seton Hall 7.59 +0.0
39. Ezemma, Chidoziem FR-1 New Haven 7.62 +0.0
40. Dombrowski, Dylan SO-2 Connecticut 7.63 +0.0
41. Rodriquez, Omar   Queensborough CC 7.66 +0.0
42. Querze, Ian JR-3 New Haven 7.68 +0.0
43. Hall, Anthony FR-1 New Haven 7.72 +0.0
44. Collins, Atuquayfio   American Int'l 7.74 +0.0
45. Dulovic, Thomas FR-1 New Haven 7.82 +0.0
46. Nkama, Samuel FR-1 CCNY 7.85 +0.0
47. Parker, Tyler SR-4 New Haven 7.93 +0.0
48. Jones, Stanely FR-1 RIC 7.96 +0.0
49. Lafleur, Joseph   Essex CC 7.96 +0.0
50. Christiansen, Travis JR-3 USMMA 8.10 +0.0
51. Phipps, Mike SO-2 USMMA 8.18 +0.0
52. Franklin, Guy   Queensborough CC 8.23 +0.0
53. Budhu, Christopher FR-1 New Haven 8.34 +0.0
54. Whitehouse, John SR-4 USMMA 8.51 +0.0
55. Uwaga, Chiziterem FR-1 CCNY 8.68 +0.0
56. Achurra, Luis SO-2 USMMA 8.81 +0.0
57. Leigh, Ryan FR-1 USMMA 8.85 +0.0
58. Fanith, Adonis JR-3 CCNY 9.20 +0.0
60 Meters Preliminaries Heat 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burnett, Junior   Unattached 7.11
2. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 7.21
3. Chaney, Taylor FR-1 Albany 7.22
4. Nelson, Joseph   Essex CC 7.43
5. Meverden, Zachary JR-3 Connecticut 7.54
6. Parker, Tyler SR-4 New Haven 7.93
7. Achurra, Luis SO-2 USMMA 8.81
60 Meters Preliminaries Heat 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rachiele, Jake FR-1 Albany 7.13
2. Rendina, Matthew JR-3 Seton Hall 7.17
3. Nadler, Kyle SR-4 Albany 7.40
4. Goins, Chris FR-1 American Int'l 7.49
5. Whittington, Omar FR-1 New Haven 7.53
6. Cole, Michael FR-1 RIC 7.58
7. Nkama, Samuel FR-1 CCNY 7.85
60 Meters Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 7.15
2. Graham, Valete SR-4 Albany 7.29
3. Stanley, Chris JR-3 Yale 7.39
4. Dombrowski, Dylan SO-2 Connecticut 7.63
5. Phipps, Mike SO-2 USMMA 8.18
60 Meters Preliminaries Heat 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Radden, Aaron FR-1 Central Connecticut 7.03
2. Akong, Tristan FR-1 Albany 7.16
3. Smith, Germain SO-2 Albany 7.24
4. Togbah, Aloysius FR-1 RIC 7.45
5. Winger, Tom FR-1 Yale 7.54
6. McCord, Marcellus SR-4 Seton Hall 7.55
7. Dulovic, Thomas FR-1 New Haven 7.82
8. Budhu, Christopher FR-1 New Haven 8.34
60 Meters Preliminaries Heat 5
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 7.17
2. Siddeeq, Nasim SR-4 Albany 7.26
3. Fuller, Josh FR-1 Yale 7.37
4. Smith, Jamaal SR-4 Connecticut 7.54
5. Neff, Jared FR-1 New Haven 7.58
6. Rodriquez, Omar   Queensborough CC 7.66
7. Querze, Ian JR-3 New Haven 7.68
8. Christiansen, Travis JR-3 USMMA 8.10
60 Meters Preliminaries Heat 6
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Casimo, Frederick JR-3 Albany 7.18
2. Molina, Nathan JR-3 Yale 7.30
3. Joseph, Alex JR-3 American Int'l 7.35
4. Saint Dic, Alain JR-3 CCNY 7.39
5. Ezemma, Chidoziem FR-1 New Haven 7.62
6. Collins, Atuquayfio   American Int'l 7.74
7. Franklin, Guy   Queensborough CC 8.23
8. Fanith, Adonis JR-3 CCNY 9.20
60 Meters Preliminaries Heat 7
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Roman, Joshua FR-1 Sacred Heart 7.26
2. Jean Baptiste, Raphael   Unattached 7.36
3. Alexander, Matthew SO-2 Connecticut 7.41
4. Faverey, Tyrone JR-3 Connecticut 7.46
5. Jones, Stanely FR-1 RIC 7.96
6. Lafleur, Joseph   Essex CC 7.96
7. Whitehouse, John SR-4 USMMA 8.51
8. Uwaga, Chiziterem FR-1 CCNY 8.68
60 Meters Preliminaries Heat 8
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Alford, Asjon SO-2 Seton Hall 7.36
2. Paitoo, Albert SO-2 American Int'l 7.44
3. Begansky, Michael JR-3 American Int'l 7.53
4. Reyes, Jonathan JR-3 College of St. Rose 7.57
5. Azzam, Hesham FR-1 Seton Hall 7.59
6. Hall, Anthony FR-1 New Haven 7.72
7. Leigh, Ryan FR-1 USMMA 8.85
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Hylton, Riker   Essex CC 48.56 -
2. Beauvais, Alie SR-4 Albany 48.89 -
3. Bieszard, Matt SO-2 Yale 49.37 -
4. Davis, Triedecio   Essex CC 49.85 -
5. Santana, Jonathan FR-1 Albany 49.89 -
6. Evans, Marty JR-3 Yale 49.94 -
7. Wildman, Carlton JR-3 American Int'l 50.20 -
8. Stephens, David SO-2 Connecticut 50.37 -
9. Rowell, Peter JR-3 Albany 50.38 -
10. Morris, Sean SR-4 Seton Hall 50.43 -
11. Atkinson, Sean FR-1 Fordham 50.63 -
12. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 50.67 -
13. Jean, Emmanuel FR-1 American Int'l 50.71 -
14. McFarlane, Stafford SR-4 Seton Hall 50.84 -
15. Carter, Marvin JR-3 Seton Hall 50.88 -
16. Gilreath, Charles FR-1 College of St. Rose 50.93 -
17. Cambridge, Akeil   Essex CC 51.16 -
18. Worilds, Terrance FR-1 American Int'l 51.19 -
19. Fuller, Josh FR-1 Yale 51.28 -
20. Davis, Anthony   Essex CC 51.42 -
21. Soule, Jason SR-4 Sacred Heart 51.44 -
22. Nimblette, Alan SR-4 Albany 51.56 -
23. Karam, Charles SO-2 College of St. Rose 51.73 -
24. Reynolds, Antonio FR-1 Seton Hall 51.74 -
25. Lyhne, Matthew FR-1 Sacred Heart 51.86 -
26. Jean-Baptiste, Stenson SO-2 So. Conn. St. 52.02 -
27. Mullinix, John SR-4 American Int'l 52.08 -
28. Delligatti, Nick SO-2 Fordham 52.14 -
29. Buchanan, Shawn JR-3 Central Connecticut 52.25 -
30. Molina, Nathan JR-3 Yale 52.30 -
31. Stanley, Chris JR-3 Yale 52.34 -
32. Sharpe, Logan FR-1 So. Conn. St. 52.82 -
33. Kasper, Scott JR-3 Sacred Heart 52.84 -
34. Hopper, Dan FR-1 Central Connecticut 53.07 -
35. Dedewo, Paul FR-1 CCNY 53.12 -
36. Azzam, Hesham FR-1 Seton Hall 53.12 -
37. Pena, Austin FR-1 RIC 53.19 -
38. Desrosiers, Jean   Queensborough CC 53.21 -
39. Haney, Ian FR-1 Sacred Heart 53.42 -
40. Anistranski, Jarrett JR-3 Fordham 53.43 -
41. Papesca, Thomas FR-1 College of St. Rose 53.44 -
42. Faulkner, Clifford JR-3 Sacred Heart 53.51 -
43. Casseus, Curtis   Essex CC 53.78 -
44. Steinberg, Kevin SO-2 Connecticut 53.84 -
45. Carey, Kevin FR-1 RIC 53.96 -
46. Reid, Winston FR-1 New Haven 53.99 -
47. McLoughlin, Justin FR-1 Sacred Heart 54.07 -
48. Vaughan, David FR-1 CCNY 54.18 -
49. Rivera, Drew SO-2 College of St. Rose 54.24 -
50. Fiume, Michael FR-1 Sacred Heart 54.30 -
51. Synan, Kenneth SO-2 Sacred Heart 54.33 -
52. Kichar, Mark JR-3 New Haven 54.34 -
53. Upshaw, Jahmel   Queensborough CC 54.42 -
54. Parker, Tyler SR-4 New Haven 55.00 -
55. Sabanty, Kerry FR-1 New Haven 55.00 -
56. Young, Kevin SO-2 USMMA 55.02 -
57. Flynn, Kevin SR-4 College of St. Rose 55.11 -
58. Karrass, Hunter SO-2 USMMA 55.20 -
59. Kolodziej, William JR-3 New Haven 55.53 -
60. Barrett, Brendan JR-3 USMMA 55.75 -
61. Almeida, Matthew FR-1 So. Conn. St. 55.82 -
62. Mathurin, Laurent   Queensborough CC 56.12 -
63. Camacho, Daniel SO-2 CCNY 1:00.75 -
  Burnett, Junior   Unattached NT -
  Uwaga, Chiziterem FR-1 CCNY NT -
  Budhu, Christopher FR-1 New Haven NT -
  Maldonado, Sylvestre SO-2 New Haven NT -
400 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Hylton, Riker   Essex CC 48.56
2. Beauvais, Alie SR-4 Albany 48.89
3. Davis, Triedecio   Essex CC 49.85
4. Davis, Anthony   Essex CC 51.42
400 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Wildman, Carlton JR-3 American Int'l 50.20
2. Smith, Dominic SO-2 American Int'l 50.67
3. Cambridge, Akeil   Essex CC 51.16
4. Reynolds, Antonio FR-1 Seton Hall 51.74
400 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Morris, Sean SR-4 Seton Hall 50.43
2. McFarlane, Stafford SR-4 Seton Hall 50.84
3. Carter, Marvin JR-3 Seton Hall 50.88
  Burnett, Junior   Unattached NT
400 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Santana, Jonathan FR-1 Albany 49.89
2. Lyhne, Matthew FR-1 Sacred Heart 51.86
3. Reid, Winston FR-1 New Haven 53.99
  Maldonado, Sylvestre SO-2 New Haven NT
400 Meters Finals Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bieszard, Matt SO-2 Yale 49.37
2. Evans, Marty JR-3 Yale 49.94
3. Stephens, David SO-2 Connecticut 50.37
4. Rowell, Peter JR-3 Albany 50.38
400 Meters Finals Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Atkinson, Sean FR-1 Fordham 50.63
2. Jean, Emmanuel FR-1 American Int'l 50.71
3. Worilds, Terrance FR-1 American Int'l 51.19
4. Soule, Jason SR-4 Sacred Heart 51.44
400 Meters Finals Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Fuller, Josh FR-1 Yale 51.28
2. Nimblette, Alan SR-4 Albany 51.56
3. Delligatti, Nick SO-2 Fordham 52.14
4. Casseus, Curtis   Essex CC 53.78
400 Meters Finals Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Mullinix, John SR-4 American Int'l 52.08
2. Buchanan, Shawn JR-3 Central Connecticut 52.25
3. Kasper, Scott JR-3 Sacred Heart 52.84
4. McLoughlin, Justin FR-1 Sacred Heart 54.07
400 Meters Finals Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Molina, Nathan JR-3 Yale 52.30
2. Stanley, Chris JR-3 Yale 52.34
3. Haney, Ian FR-1 Sacred Heart 53.42
4. Steinberg, Kevin SO-2 Connecticut 53.84
400 Meters Finals Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gilreath, Charles FR-1 College of St. Rose 50.93
2. Karam, Charles SO-2 College of St. Rose 51.73
3. Jean-Baptiste, Stenson SO-2 So. Conn. St. 52.02
4. Hopper, Dan FR-1 Central Connecticut 53.07
400 Meters Finals Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Sharpe, Logan FR-1 So. Conn. St. 52.82
2. Synan, Kenneth SO-2 Sacred Heart 54.33
3. Kichar, Mark JR-3 New Haven 54.34
4. Parker, Tyler SR-4 New Haven 55.00
5. Sabanty, Kerry FR-1 New Haven 55.00
400 Meters Finals Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Azzam, Hesham FR-1 Seton Hall 53.12
2. Pena, Austin FR-1 RIC 53.19
3. Desrosiers, Jean   Queensborough CC 53.21
4. Anistranski, Jarrett JR-3 Fordham 53.43
5. Papesca, Thomas FR-1 College of St. Rose 53.44
6. Almeida, Matthew FR-1 So. Conn. St. 55.82
400 Meters Finals Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Faulkner, Clifford JR-3 Sacred Heart 53.51
2. Carey, Kevin FR-1 RIC 53.96
3. Fiume, Michael FR-1 Sacred Heart 54.30
4. Upshaw, Jahmel   Queensborough CC 54.42
5. Young, Kevin SO-2 USMMA 55.02
6. Kolodziej, William JR-3 New Haven 55.53
400 Meters Finals Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rivera, Drew SO-2 College of St. Rose 54.24
2. Flynn, Kevin SR-4 College of St. Rose 55.11
3. Karrass, Hunter SO-2 USMMA 55.20
4. Mathurin, Laurent   Queensborough CC 56.12
5. Camacho, Daniel SO-2 CCNY 1:00.75
400 Meters Finals Section 15
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Dedewo, Paul FR-1 CCNY 53.12
2. Vaughan, David FR-1 CCNY 54.18
3. Barrett, Brendan JR-3 USMMA 55.75
  Uwaga, Chiziterem FR-1 CCNY NT
  Budhu, Christopher FR-1 New Haven NT
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Niang, Mamadou FR-1 Seton Hall 1:57.35 -
2. Hilario, Clifton   Unattached 1:57.79 -
3. Ellis, Kamar SR-4 Seton Hall 1:58.89 -
4. Ramsey, Chris FR-1 Yale 1:59.44 -
5. Gantz, Tyler SR-4 College of St. Rose 1:59.52 -
6. Tomori, Chris SO-2 Connecticut 2:00.59 -
7. Watson, Dan SO-2 Central Connecticut 2:00.71 -
8. Morrison, Bengallo   Essex CC 2:00.73 -
9. Dunham, Matthew SO-2 New Haven 2:00.99 -
10. Galligan, Ted SR-4 Yale 2:01.17 -
11. Corrado, Michael FR-1 College of St. Rose 2:01.30 -
12. Cosgrove, John SO-2 Fordham 2:02.23 -
13. Lazarus, Ben   Unattached 2:03.46 -
14. Lane, Arnold FR-1 New Haven 2:04.51 -
15. Stadnick, Shawn FR-1 RIC 2:04.80 -
16. Arena, Nicholas FR-1 Sacred Heart 2:04.93 -
17. Forbes, Malcolm SR-4 American Int'l 2:05.15 -
18. Best, Alaric SR-4 New Haven 2:05.30 -
19. Turner, Kevin FR-1 Holy Cross 2:05.48 -
20. Baclawski, Adrian FR-1 American Int'l 2:06.20 -
21. Murtagh, Michael FR-1 College of St. Rose 2:06.36 -
22. Chiapperino, David SR-4 New Haven 2:06.53 -
23. Mulwo, Brian SO-2 American Int'l 2:06.80 -
24. Okafor, Obinna   Essex CC 2:07.15 -
25. Torres, Jared JR-3 American Int'l 2:07.39 -
26. Macedo, Matthew FR-1 RIC 2:08.27 -
27. Branch, Mikell JR-3 American Int'l 2:08.41 -
28. Dedewo, Paul FR-1 CCNY 2:09.57 -
29. Soto, Sergio JR-3 CCNY 2:10.01 -
30. Mazza, Anthony JR-3 Sacred Heart 2:13.11 -
31. Ruiz, Alexander JR-3 USMMA 2:17.47 -
32. Jones, Rohan   Essex CC 2:18.60 -
33. Nkama, Samuel FR-1 CCNY 2:19.78 -
34. Gamrat, John SR-4 College of St. Rose 2:21.12 -
35. Galvin, Joseph SR-4 New Haven 2:23.67 -
36. Persaud, Eric SO-2 CCNY 2:37.73 -
37. Vohra, Yasin SO-2 Sacred Heart 2:58.58 -
  Diaz, Cole FR-1 USMMA NT -
  Leach, Patrick JR-3 New Haven NT -
800 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Niang, Mamadou FR-1 Seton Hall 1:57.35
2. Hilario, Clifton   Unattached 1:57.79
3. Ellis, Kamar SR-4 Seton Hall 1:58.89
4. Ramsey, Chris FR-1 Yale 1:59.44
5. Morrison, Bengallo   Essex CC 2:00.73
6. Galligan, Ted SR-4 Yale 2:01.17
800 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gantz, Tyler SR-4 College of St. Rose 1:59.52
2. Tomori, Chris SO-2 Connecticut 2:00.59
3. Watson, Dan SO-2 Central Connecticut 2:00.71
4. Dunham, Matthew SO-2 New Haven 2:00.99
5. Corrado, Michael FR-1 College of St. Rose 2:01.30
6. Lazarus, Ben   Unattached 2:03.46
7. Lane, Arnold FR-1 New Haven 2:04.51
8. Best, Alaric SR-4 New Haven 2:05.30
9. Turner, Kevin FR-1 Holy Cross 2:05.48
10. Okafor, Obinna   Essex CC 2:07.15
800 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Cosgrove, John SO-2 Fordham 2:02.23
2. Stadnick, Shawn FR-1 RIC 2:04.80
3. Arena, Nicholas FR-1 Sacred Heart 2:04.93
4. Forbes, Malcolm SR-4 American Int'l 2:05.15
5. Baclawski, Adrian FR-1 American Int'l 2:06.20
6. Murtagh, Michael FR-1 College of St. Rose 2:06.36
7. Chiapperino, David SR-4 New Haven 2:06.53
8. Mulwo, Brian SO-2 American Int'l 2:06.80
9. Macedo, Matthew FR-1 RIC 2:08.27
  Leach, Patrick JR-3 New Haven NT
800 Meters Finals Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Torres, Jared JR-3 American Int'l 2:07.39
2. Branch, Mikell JR-3 American Int'l 2:08.41
3. Dedewo, Paul FR-1 CCNY 2:09.57
4. Soto, Sergio JR-3 CCNY 2:10.01
5. Mazza, Anthony JR-3 Sacred Heart 2:13.11
6. Ruiz, Alexander JR-3 USMMA 2:17.47
7. Jones, Rohan   Essex CC 2:18.60
8. Nkama, Samuel FR-1 CCNY 2:19.78
9. Gamrat, John SR-4 College of St. Rose 2:21.12
10. Galvin, Joseph SR-4 New Haven 2:23.67
11. Persaud, Eric SO-2 CCNY 2:37.73
12. Vohra, Yasin SO-2 Sacred Heart 2:58.58
  Diaz, Cole FR-1 USMMA NT
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Burns, Gered   Unattached 4:13.40 -
2. Fogarty, Tyler JR-3 Albany 4:14.24 -
3. Kemboi, Victor FR-1 American Int'l 4:15.65 -
4. Kayali, Murat   Unattached 4:18.12 -
5. Lloyd, Macky SO-2 College of St. Rose 4:24.09 -
6. Ellis-Jones, Ian SO-2 Albany 4:25.52 -
7. Connelly, Christopher FR-1 Sacred Heart 4:26.60 -
8. Lusignan, Jeffrey SO-2 Sacred Heart 4:27.71 -
9. Rosenberg, Chris FR-1 Central Connecticut 4:31.66 -
10. Ahern, John SO-2 Sacred Heart 4:31.71 -
11. Dunham, Matthew SO-2 New Haven 4:33.41 -
12. Mulwo, Brian SO-2 American Int'l 4:33.78 -
13. Gladysz, James FR-1 Sacred Heart 4:34.24 -
14. Katz, Harrison SO-2 Central Connecticut 4:34.41 -
15. Hanko, Jared FR-1 Seton Hall 4:34.47 -
16. Waterbury, Mike FR-1 Central Connecticut 4:34.81 -
17. Leslie, Jared FR-1 Albany 4:35.22 -
18. Seidl, Colin FR-1 Sacred Heart 4:39.37 -
19. Weston, Robert JR-3 Central Connecticut 4:39.84 -
20. Gonsalves, Anthony SO-2 Central Connecticut 4:40.85 -
21. Curran, James JR-3 Sacred Heart 4:41.77 -
22. Klauber, Richard   Unattached 4:46.57 -
23. Healey, John   Unattached 4:49.30 -
24. Bub, Nathan FR-1 College of St. Rose 4:50.10 -
25. Coppola, David   Unattached 4:51.67 -
26. Dressman, Taylor SO-2 Sacred Heart 4:51.96 -
27. Forbes, Malcolm SR-4 American Int'l 4:53.37 -
28. Branch, Mikell JR-3 American Int'l 4:56.22 -
29. Macedo, Mike JR-3 RIC 4:57.51 -
30. Mann, Kyle SO-2 RIC 5:02.79 -
31. Kuehn, Gary SR-4 USMMA 5:03.57 -
32. Breagy, Conor FR-1 RIC 5:05.14 -
33. Swan, Logan SO-2 USMMA 5:05.93 -
34. Desmarais, Jim FR-1 USMMA 5:11.62 -
35. Jalbert Jr., Kevin FR-1 New Haven 5:24.45 -
36. McAuliffe, Andrew FR-1 USMMA 5:35.56 -
37. Persaud, Eric SO-2 CCNY 5:45.67 -
Mile Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Burns, Gered   Unattached 4:13.40
2. Fogarty, Tyler JR-3 Albany 4:14.24
3. Kemboi, Victor FR-1 American Int'l 4:15.65
4. Kayali, Murat   Unattached 4:18.12
5. Lloyd, Macky SO-2 College of St. Rose 4:24.09
6. Lusignan, Jeffrey SO-2 Sacred Heart 4:27.71
7. Dunham, Matthew SO-2 New Haven 4:33.41
8. Katz, Harrison SO-2 Central Connecticut 4:34.41
9. Hanko, Jared FR-1 Seton Hall 4:34.47
10. Waterbury, Mike FR-1 Central Connecticut 4:34.81
11. Klauber, Richard   Unattached 4:46.57
Mile Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Ellis-Jones, Ian SO-2 Albany 4:25.52
2. Connelly, Christopher FR-1 Sacred Heart 4:26.60
3. Rosenberg, Chris FR-1 Central Connecticut 4:31.66
4. Ahern, John SO-2 Sacred Heart 4:31.71
5. Mulwo, Brian SO-2 American Int'l 4:33.78
6. Gladysz, James FR-1 Sacred Heart 4:34.24
7. Leslie, Jared FR-1 Albany 4:35.22
8. Seidl, Colin FR-1 Sacred Heart 4:39.37
9. Weston, Robert JR-3 Central Connecticut 4:39.84
10. Gonsalves, Anthony SO-2 Central Connecticut 4:40.85
11. Curran, James JR-3 Sacred Heart 4:41.77
12. Healey, John   Unattached 4:49.30
13. Dressman, Taylor SO-2 Sacred Heart 4:51.96
Mile Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Bub, Nathan FR-1 College of St. Rose 4:50.10
2. Coppola, David   Unattached 4:51.67
3. Forbes, Malcolm SR-4 American Int'l 4:53.37
4. Branch, Mikell JR-3 American Int'l 4:56.22
5. Macedo, Mike JR-3 RIC 4:57.51
6. Mann, Kyle SO-2 RIC 5:02.79
7. Kuehn, Gary SR-4 USMMA 5:03.57
8. Breagy, Conor FR-1 RIC 5:05.14
9. Swan, Logan SO-2 USMMA 5:05.93
10. Desmarais, Jim FR-1 USMMA 5:11.62
11. Jalbert Jr., Kevin FR-1 New Haven 5:24.45
12. McAuliffe, Andrew FR-1 USMMA 5:35.56
13. Persaud, Eric SO-2 CCNY 5:45.67
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Gagnon, Brian   Unattached 8:33.27 -
2. Kenworthy, John SR-4 Sacred Heart 8:36.28 -
3. Lagno, Paul SO-2 Albany 8:39.07 -
4. Leuchanka, Aliaksandr FR-1 Albany 8:39.99 -
5. Kayali, Murat   Unattached 8:44.10 -
6. Papain, Tom   Unattached 8:46.79 -
7. Hunt, Craig FR-1 Central Connecticut 8:49.17 -
8. Schaefer, Tucker FR-1 So. Conn. St. 8:50.56 -
9. Alexander, Sam SO-2 Central Connecticut 8:53.32 -
10. Riley, Brian SO-2 Fordham 8:53.32 -
11. Saad, Julian FR-1 Fordham 8:53.39 -
12. Beckshaw, John   Unattached 8:54.20 -
13. Glover, Jamie   Unattached 8:56.32 -
14. Rougeot, Kyle SR-4 Holy Cross 8:56.63 -
15. Brown, Kevin SR-4 Yale 8:57.34 -
16. Sullivan, Andrew SO-2 Sacred Heart 8:58.12 -
17. Clary, Ethan SO-2 Albany 8:59.05 -
18. Rickert, Brendan SR-4 Sacred Heart 8:59.46 -
19. Manico, Christopher SO-2 Albany 9:02.55 -
20. Krell, John FR-1 Central Connecticut 9:10.42 -
21. Gaunya, Daniel JR-3 So. Conn. St. 9:14.97 -
22. Tiernan, Kevin SO-2 Central Connecticut 9:16.33 -
23. Rothman, David JR-3 Albany 9:16.97 -
24. Bergan, Christopher JR-3 Holy Cross 9:17.82 -
25. Cotter, Brian   Unattached 9:21.94 -
26. Leazes, Dylan FR-1 Holy Cross 9:25.30 -
27. Weiss, Craig FR-1 Albany 9:26.99 -
28. McGovern, Patrick SR-4 Seton Hall 9:29.41 -
29. Poles, Nicholas FR-1 Holy Cross 9:31.53 -
30. Harlow, Kent FR-1 Sacred Heart 9:33.73 -
31. Madigan, Brandon SR-4 College of St. Rose 9:40.00 -
32. Thompson, Justin SO-2 College of St. Rose 9:41.92 -
33. Morrone, Frank JR-3 Sacred Heart 9:41.98 -
34. Foley, James FR-1 New Haven 9:57.02 -
35. Kuehn, Gary SR-4 USMMA 9:58.22 -
36. Krupunich, Brandon FR-1 College of St. Rose 10:16.39 -
37. Soto, Sergio JR-3 CCNY 10:24.83 -
38. Kashem, Zisan FR-1 CCNY 11:02.36 -
39. Azor, Marvin FR-1 New Haven 11:13.21 -
40. McAuliffe, Andrew FR-1 USMMA 11:21.45 -
3000 Meters Finals Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Gagnon, Brian   Unattached 8:33.27
2. Kenworthy, John SR-4 Sacred Heart 8:36.28
3. Lagno, Paul SO-2 Albany 8:39.07
4. Leuchanka, Aliaksandr FR-1 Albany 8:39.99
5. Kayali, Murat   Unattached 8:44.10
6. Papain, Tom   Unattached 8:46.79
7. Hunt, Craig FR-1 Central Connecticut 8:49.17
8. Schaefer, Tucker FR-1 So. Conn. St. 8:50.56
9. Alexander, Sam SO-2 Central Connecticut 8:53.32
10. Brown, Kevin SR-4 Yale 8:57.34
11. Weiss, Craig FR-1 Albany 9:26.99
3000 Meters Finals Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Riley, Brian SO-2 Fordham 8:53.32
2. Saad, Julian FR-1 Fordham 8:53.39
3. Beckshaw, John   Unattached 8:54.20
4. Glover, Jamie   Unattached 8:56.32
5. Sullivan, Andrew SO-2 Sacred Heart 8:58.12
6. Clary, Ethan SO-2 Albany 8:59.05
7. Rickert, Brendan SR-4 Sacred Heart 8:59.46
8. Manico, Christopher SO-2 Albany 9:02.55
9. Krell, John FR-1 Central Connecticut 9:10.42
10. Gaunya, Daniel JR-3 So. Conn. St. 9:14.97
11. Tiernan, Kevin SO-2 Central Connecticut 9:16.33
12. Rothman, David JR-3 Albany 9:16.97
13. Cotter, Brian   Unattached 9:21.94
3000 Meters Finals Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rougeot, Kyle SR-4 Holy Cross 8:56.63
2. Bergan, Christopher JR-3 Holy Cross 9:17.82
3. Leazes, Dylan FR-1 Holy Cross 9:25.30
4. McGovern, Patrick SR-4 Seton Hall 9:29.41
5. Poles, Nicholas FR-1 Holy Cross 9:31.53
6. Harlow, Kent FR-1 Sacred Heart 9:33.73
7. Madigan, Brandon SR-4 College of St. Rose 9:40.00
8. Thompson, Justin SO-2 College of St. Rose 9:41.92
9. Morrone, Frank JR-3 Sacred Heart 9:41.98
10. Foley, James FR-1 New Haven 9:57.02
11. Kuehn, Gary SR-4 USMMA 9:58.22
12. Krupunich, Brandon FR-1 College of St. Rose 10:16.39
13. Soto, Sergio JR-3 CCNY 10:24.83
14. Kashem, Zisan FR-1 CCNY 11:02.36
15. Azor, Marvin FR-1 New Haven 11:13.21
16. McAuliffe, Andrew FR-1 USMMA 11:21.45
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1. Jean-Louis, Bertony SO-2 Sacred Heart 8.12 -
2. Rosado, Jeremy FR-1 Sacred Heart 8.24 -
3. Schnarr, Sean SO-2 Seton Hall 8.31 -
4. Conti, Peter JR-3 Sacred Heart 8.34 -
5. Whyte, Chris FR-1 Connecticut 8.47 -
6. Hatwood, Anthony FR-1 American Int'l 8.47 -
7. Askew Jr., Garrett SR-4 Albany 8.47 -
8. Kanu, Mohamed JR-3 Albany 8.64 -
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1. Jean-Louis, Bertony SO-2 Sacred Heart 8.19 +0.0
2. Schnarr, Sean SO-2 Seton Hall 8.36 +0.0
3. Rosado, Jeremy FR-1 Sacred Heart 8.39 +0.0
4. Askew Jr., Garrett SR-4 Albany 8.50 +0.0
5. Whyte, Chris FR-1 Connecticut 8.53 +0.0
6. Hatwood, Anthony FR-1 American Int'l 8.55 +0.0
7. Conti, Peter JR-3 Sacred Heart 8.57 +0.0
8. Kanu, Mohamed JR-3 Albany 8.60 +0.0
9. Waruch, Jacob SO-2 Connecticut 8.74 +0.0
10. Goins, Chris FR-1 American Int'l 8.74 +0.0
11. Smith, Sam FR-1 Connecticut 8.92 +0.0
12. Waruch, Ben SO-2 Connecticut 8.94 +0.0
13. DePaolo, Clinton SR-4 Central Connecticut 8.99 +0.0
14. Hasan, Umar FR-1 College of St. Rose 8.99 +0.0
15. Saunders, Ryan SO-2 College of St. Rose 9.00 +0.0
16. Rytell, Travis SR-4 College of St. Rose 9.14 +0.0
17. Rowbotham, Kyle SO-2 Connecticut 9.16 +0.0
18. Clemens, Daniel FR-1 Fordham 9.21 +0.0
19. Dulovic, Thomas FR-1 New Haven 9.54 +0.0
20. Escaravage, Justin FR-1 So. Conn. St. 9.67 +0.0
21. Ceccofiglio, Sean FR-1 RIC 9.74 +0.0
22. Lafleur, Joseph   Essex CC 11.39 +0.0
  Pryor Jr, Alfred JR-3 Albany NT +0.0
60 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Jean-Louis, Bertony SO-2 Sacred Heart 8.19
2. Whyte, Chris FR-1 Connecticut 8.53
3. Conti, Peter JR-3 Sacred Heart 8.57
4. Goins, Chris FR-1 American Int'l 8.74
5. Smith, Sam FR-1 Connecticut 8.92
6. Rytell, Travis SR-4 College of St. Rose 9.14
7. Rowbotham, Kyle SO-2 Connecticut 9.16
8. Escaravage, Justin FR-1 So. Conn. St. 9.67
60 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Rosado, Jeremy FR-1 Sacred Heart 8.39
2. Kanu, Mohamed JR-3 Albany 8.60
3. DePaolo, Clinton SR-4 Central Connecticut 8.99
4. Hasan, Umar FR-1 College of St. Rose 8.99
5. Saunders, Ryan SO-2 College of St. Rose 9.00
6. Clemens, Daniel FR-1 Fordham 9.21
  Pryor Jr, Alfred JR-3 Albany NT
60 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
1. Schnarr, Sean SO-2 Seton Hall 8.36
2. Askew Jr., Garrett SR-4 Albany 8.50
3. Hatwood, Anthony FR-1 American Int'l 8.55
4. Waruch, Jacob SO-2 Connecticut 8.74
5. Waruch, Ben SO-2 Connecticut 8.94
6. Dulovic, Thomas FR-1 New Haven 9.54
7. Ceccofiglio, Sean FR-1 RIC 9.74
8. Lafleur, Joseph   Essex CC 11.39
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME SC
1. Albany A Peter Rowell, Jonathan Santana, Oluebube Abara, Alie Beauvais 3:18.02 -
2. Connecticut A Anthony Burris, Eric Fontanez, Steven Rochester, Tyler Hopson 3:18.41 -
3. Seton Hall A Sean Morris, Marvin Carter, Kamar Ellis, Christopher Cox 3:20.31 -
4. Fordham A Sean Atkinson, Nick Delligatti, Christopher Lyons, Brian Schmidt 3:21.80 -
5. College of St. Rose A Charles Karam, Charles Gilreath, Umar Hasan, Ryan Saunders 3:23.92 -
6. American Int'l A Carlton Wildman, John Mullinix, Terrance Worilds, Emmanuel Jean 3:25.90 -
7. Yale A Josh Fuller, Matt Bieszard, David Soiles, Nathan Molina 3:26.73 -
8. Central Connecticut A Dan Hopper, Shawn Buchanan, Dan Watson, Aaron Radden 3:27.12 -
9. So. Conn. St. A Stenson Jean-Baptiste, Diwani Augustine, Logan Sharpe, Matthew Almeida 3:29.18 -
10. New Haven A Winston Reid, Sylvestre Maldonado, Chidoziem Ezemma, Omar Whittington 3:29.90 -
11. Connecticut
(B)
B David Stephens, Chris Whyte, Chris Tomori, Kyle Edmonds 3:31.46 -
12. Sacred Heart A Jason Soule, Scott Kasper, Justin McLoughlin, Matthew Lyhne 3:33.59 -
13. Yale
(B)
B Eric Depalo, Chris Stanley, Samba Binagi, Tom Winger 3:33.91 -
14. Sacred Heart
(B)
B Joshua Roman, Ian Haney, Kenneth Synan, Peter Conti 3:34.82 -
15. USMMA A Brendan Barrett, Bill Ford, Hunter Karrass, James McDonald 3:35.05 -
16. Fordham
(B)
B Jarrett Anistranski, Bernard Moore, Carter Ward, Sam Stuart 3:39.07 -
17. Connecticut
(D)
D Obinna Nwafor, Dylan Dombrowski, Matthew Alexander, Tyrone Faverey 3:39.59 -
18. New Haven
(C)
C Alaric Best, Matthew Dunham, Jared Clasper, Patrick Leach 3:40.58 -
19. CCNY A Paul Dedewo, Emson Esprit, Samuel Nkama, Alain Saint Dic 3:42.53 -
20. New Haven
(B)
B Tyler Parker, Kerry Sabanty, Thomas Dulovic, Joshua Hoang 3:47.09 -
21. RIC A Michael Harrell, George N'Tow, Michael Cole, Aloysius Togbah 3:48.35 -
  Connecticut
(C)
C Sam Smith, Ben Waruch, Kyle Rowbotham, Jacob Waruch NT -
  Albany
(B)
B Alan Nimblette, Taylor Chaney, Jake Rachiele, Mohamed Kanu NT -
4 x 400 Relay Finals Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Albany Rowell, Santana, Abara, Beauvais 3:18.02
2. Connecticut Burris, Fontanez, Rochester, Hopson 3:18.41
3. Seton Hall Morris, Carter, Ellis, Cox 3:20.31
4. American Int'l Wildman, Mullinix, Worilds, Jean 3:25.90
4 x 400 Relay Finals Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Fordham Atkinson, Delligatti, Lyons, Schmidt 3:21.80
2. Yale Fuller, Bieszard, Soiles, Molina 3:26.73
3. New Haven Reid, Maldonado, Ezemma, Whittington 3:29.90
4. Connecticut (B) Stephens, Whyte, Tomori, Edmonds 3:31.46
4 x 400 Relay Finals Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Central Connecticut Hopper, Buchanan, Watson, Radden 3:27.12
2. Yale (B) Depalo, Stanley, Binagi, Winger 3:33.91
3. USMMA Barrett, Ford, Karrass, McDonald 3:35.05
  Connecticut (C) Smith, Waruch, Rowbotham, Waruch NT
4 x 400 Relay Finals Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Fordham (B) Anistranski, Moore, Ward, Stuart 3:39.07
2. CCNY Dedewo, Esprit, Nkama, Saint Dic 3:42.53
3. RIC Harrell, N'Tow, Cole, Togbah 3:48.35
4 x 400 Relay Finals Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME
1. Sacred Heart (B) Roman, Haney, Synan, Conti 3:34.82
2. Connecticut (D) Nwafor, Dombrowski, Alexander, Faverey 3:39.59
3. New Haven (C) Best, Dunham, Clasper, Leach 3:40.58
4. New Haven (B) Parker, Sabanty, Dulovic, Hoang 3:47.09
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Moore, Dylan FR-1 American Int'l 2.01m 6' 7" -
2. Frimpong, Nicholas JR-3 Seton Hall 1.96m 6' 5" -
3. Hatwood, Anthony FR-1 American Int'l 1.96m 6' 5" -
4. Goldson, Terri JR-3 American Int'l 1.91m 6' 3.25" -
4. Berube, Matt SO-2 Central Connecticut 1.91m 6' 3.25" -
6. Saunders, Ryan SO-2 College of St. Rose 1.91m 6' 3.25" -
7. Trifone, Nick SO-2 Central Connecticut 1.91m 6' 3.25" -
8. Roberts, Justin JR-3 American Int'l 1.81m 5' 11.25" -
  Wingfield, David JR-3 USMMA NH   -
  Carey, Kevin FR-1 RIC NH   -
  Rytell, Travis SR-4 College of St. Rose NH   -
  Neff, Jared FR-1 New Haven NH   -
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Duggan, Kyle   Unattached 4.65m 15' 3" -
2. Waszczak, Patrick   Unattached 4.50m 14' 9" -
2. Hoffman, Greg FR-1 Connecticut 4.50m 14' 9" -
  Saunders, Ryan SO-2 College of St. Rose NH   -
  Murtagh, Michael FR-1 College of St. Rose NH   -
  Roberts, Justin JR-3 American Int'l NH   -
  Coppa, Ted JR-3 USMMA NH   -
  Lambert, Kyle SO-2 New Haven NH   -
  Galli, Jonathan SO-2 So. Conn. St. NH   -
  Escaravage, Justin FR-1 So. Conn. St. NH   -
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Page, Quran   Essex CC 7.02m 23' 0.5" -
2. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 6.92m 22' 8.5" -
3. Calenda, Maurice JR-3 American Int'l 6.90m 22' 7.75" -
4. Joseph, Alex JR-3 American Int'l 6.69m 21' 11.5" -
5. Howell, Kadeem SO-2 Albany 6.68m 21' 11" -
6. Alford, Asjon SO-2 Seton Hall 6.62m 21' 8.75" -
7. Mullinix, John SR-4 American Int'l 6.58m 21' 7.25" -
8. Winger, Tom FR-1 Yale 6.56m 21' 6.25" -
9. Berube, Matt SO-2 Central Connecticut 6.48m 21' 3.25" -
10. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 6.33m 20' 9.25" -
11. Hu, Dong Ning SR-4 Albany 6.30m 20' 8" -
12. Pollock, Jordan SO-2 Albany 6.28m 20' 7.25" -
13. Dombrowski, Dylan SO-2 Connecticut 6.28m 20' 7.25" -
14. Alexander, Matthew SO-2 Connecticut 6.02m 19' 9" -
15. Reid, Winston FR-1 New Haven 5.94m 19' 6" -
16. Rosado, Jeremy FR-1 Sacred Heart 5.85m 19' 2.5" -
17. Karam, Charles SO-2 College of St. Rose 5.83m 19' 1.5" -
18. Querze, Ian JR-3 New Haven 5.82m 19' 1.25" -
19. Saint Dic, Alain JR-3 CCNY 5.79m 19' 0" -
20. Rathbun, Eric JR-3 Central Connecticut 5.63m 18' 5.75" -
21. Boyd-Carter, Keith FR-1 Central Connecticut 5.60m 18' 4.5" -
22. Meverden, Zachary JR-3 Connecticut 5.59m 18' 4.25" -
23. Reyes, Jonathan JR-3 College of St. Rose 5.46m 17' 11" -
24. Diaz, Cole FR-1 USMMA 5.26m 17' 3.25" -
25. Hoang, Joshua FR-1 New Haven 5.10m 16' 8.75" -
26. Jaskoviak, Eric FR-1 USMMA 5.03m 16' 6" -
27. Budhu, Christopher FR-1 New Haven 5.01m 16' 5.25" -
28. Fanith, Adonis JR-3 CCNY 4.73m 15' 6.25" -
Long Jump Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Alexander, Matthew SO-2 Connecticut 6.02m 19' 9"
2. Reid, Winston FR-1 New Haven 5.94m 19' 6"
3. Karam, Charles SO-2 College of St. Rose 5.83m 19' 1.5"
4. Querze, Ian JR-3 New Haven 5.82m 19' 1.25"
5. Saint Dic, Alain JR-3 CCNY 5.79m 19' 0"
6. Rathbun, Eric JR-3 Central Connecticut 5.63m 18' 5.75"
7. Boyd-Carter, Keith FR-1 Central Connecticut 5.60m 18' 4.5"
8. Meverden, Zachary JR-3 Connecticut 5.59m 18' 4.25"
9. Reyes, Jonathan JR-3 College of St. Rose 5.46m 17' 11"
10. Diaz, Cole FR-1 USMMA 5.26m 17' 3.25"
11. Hoang, Joshua FR-1 New Haven 5.10m 16' 8.75"
12. Jaskoviak, Eric FR-1 USMMA 5.03m 16' 6"
13. Budhu, Christopher FR-1 New Haven 5.01m 16' 5.25"
14. Fanith, Adonis JR-3 CCNY 4.73m 15' 6.25"
Long Jump Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Page, Quran   Essex CC 7.02m 23' 0.5"
2. Holmes, Reynolds SR-4 Yale 6.92m 22' 8.5"
3. Calenda, Maurice JR-3 American Int'l 6.90m 22' 7.75"
4. Joseph, Alex JR-3 American Int'l 6.69m 21' 11.5"
5. Howell, Kadeem SO-2 Albany 6.68m 21' 11"
6. Alford, Asjon SO-2 Seton Hall 6.62m 21' 8.75"
7. Mullinix, John SR-4 American Int'l 6.58m 21' 7.25"
8. Winger, Tom FR-1 Yale 6.56m 21' 6.25"
9. Berube, Matt SO-2 Central Connecticut 6.48m 21' 3.25"
10. Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut 6.33m 20' 9.25"
11. Hu, Dong Ning SR-4 Albany 6.30m 20' 8"
12. Pollock, Jordan SO-2 Albany 6.28m 20' 7.25"
13. Dombrowski, Dylan SO-2 Connecticut 6.28m 20' 7.25"
14. Rosado, Jeremy FR-1 Sacred Heart 5.85m 19' 2.5"
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Calenda, Maurice JR-3 American Int'l 13.78m 45' 2.5" -
2. Page, Quran   Essex CC 13.57m 44' 6.25" -
3. Chen, Yifan SO-2 Yale 13.17m 43' 2.5" -
4. Boyd-Carter, Keith FR-1 Central Connecticut 12.66m 41' 6.5" -
5. Hasan, Umar FR-1 College of St. Rose 12.23m 40' 1.5" -
6. Binagi, Samba JR-3 Yale 12.14m 39' 10" -
7. Rathbun, Eric JR-3 Central Connecticut 11.87m 38' 11.5" -
8. Sabanty, Kerry FR-1 New Haven 11.34m 37' 2.5" -
  Jaskoviak, Eric FR-1 USMMA ND   -
  Nwafor, Obinna FR-1 Connecticut ND   -
  Querze, Ian JR-3 New Haven ND   -
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Alleman, Mike SO-2 Connecticut 16.34m 53' 7.5" -
2. Smith, David JR-3 Yale 14.71m 48' 3.25" -
3. Cappello, Stephen JR-3 So. Conn. St. 14.06m 46' 1.5" -
4. Thompson, Shawneil SO-2 So. Conn. St. 13.73m 45' 0.5" -
5. Waruch, Ben SO-2 Connecticut 13.18m 43' 3" -
6. Williams, Rashad SO-2 Central Connecticut 12.96m 42' 6.25" -
7. Chapline, Jeremy SR-4 College of St. Rose 12.76m 41' 10.5" -
8. Woodin, Joshua SO-2 New Haven 12.73m 41' 9.25" -
9. Rowbotham, Kyle SO-2 Connecticut 12.58m 41' 3.25" -
10. Renna, Michael SO-2 New Haven 12.50m 41' 0.25" -
11. Levine, Michael FR-1 Yale 12.25m 40' 2.25" -
12. Waruch, Jacob SO-2 Connecticut 12.18m 39' 11.5" -
13. Diguglielmo, Charles SO-2 New Haven 11.94m 39' 2.25" -
14. Smith, Sam FR-1 Connecticut 11.55m 37' 10.75" -
15. Fedor, Nicholas JR-3 So. Conn. St. 11.24m 36' 10.5" -
16. Irish, David JR-3 USMMA 10.08m 33' 1" -
17. Giblin, Jay FR-1 USMMA 8.27m 27' 1.75" -
Shot Put Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Woodin, Joshua SO-2 New Haven 12.73m 41' 9.25"
2. Rowbotham, Kyle SO-2 Connecticut 12.58m 41' 3.25"
3. Waruch, Jacob SO-2 Connecticut 12.18m 39' 11.5"
4. Diguglielmo, Charles SO-2 New Haven 11.94m 39' 2.25"
5. Smith, Sam FR-1 Connecticut 11.55m 37' 10.75"
6. Irish, David JR-3 USMMA 10.08m 33' 1"
7. Giblin, Jay FR-1 USMMA 8.27m 27' 1.75"
Shot Put Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Alleman, Mike SO-2 Connecticut 16.34m 53' 7.5"
2. Smith, David JR-3 Yale 14.71m 48' 3.25"
3. Cappello, Stephen JR-3 So. Conn. St. 14.06m 46' 1.5"
4. Thompson, Shawneil SO-2 So. Conn. St. 13.73m 45' 0.5"
5. Waruch, Ben SO-2 Connecticut 13.18m 43' 3"
6. Williams, Rashad SO-2 Central Connecticut 12.96m 42' 6.25"
7. Chapline, Jeremy SR-4 College of St. Rose 12.76m 41' 10.5"
8. Renna, Michael SO-2 New Haven 12.50m 41' 0.25"
9. Levine, Michael FR-1 Yale 12.25m 40' 2.25"
10. Fedor, Nicholas JR-3 So. Conn. St. 11.24m 36' 10.5"
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV SC
1. Sampson, Patrick JR-3 Connecticut 17.15m 56' 3.25" -
2. Faboyede, Joshua FR-1 Connecticut 16.84m 55' 3" -
3. Gambardella, Frank SR-4 So. Conn. St. 16.23m 53' 3" -
4. Levine, Michael FR-1 Yale 16.01m 52' 6.5" -
5. Fedor, Nicholas JR-3 So. Conn. St. 15.21m 49' 11" -
6. Thompson, Shawneil SO-2 So. Conn. St. 14.40m 47' 3" -
7. Williams, Rashad SO-2 Central Connecticut 14.09m 46' 2.75" -
8. Smith, David JR-3 Yale 13.96m 45' 9.75" -
9. Bannerman, David SO-2 So. Conn. St. 13.59m 44' 7" -
10. Chapline, Jeremy SR-4 College of St. Rose 13.18m 43' 3" -
11. Creighton, Robert JR-3 New Haven 12.95m 42' 6" -
12. Moon, Jason FR-1 So. Conn. St. 12.92m 42' 4.75" -
13. Woodin, Joshua SO-2 New Haven 12.86m 42' 2.25" -
14. William, Edwin JR-3 American Int'l 11.66m 38' 3.25" -
15. Paquette, Timothy JR-3 Holy Cross 10.87m 35' 8" -
16. Timmons, Travis JR-3 New Haven 10.07m 33' 0.5" -
17. Irish, David JR-3 USMMA 9.62m 31' 6.75" -
18. Giblin, Jay FR-1 USMMA 9.57m 31' 4.75" -
19. Gilhuly, Kevin FR-1 New Haven 8.80m 28' 10.5" -
Weight Throw Finals Flight 1
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Williams, Rashad SO-2 Central Connecticut 14.09m 46' 2.75"
2. Chapline, Jeremy SR-4 College of St. Rose 13.18m 43' 3"
3. Creighton, Robert JR-3 New Haven 12.95m 42' 6"
4. William, Edwin JR-3 American Int'l 11.66m 38' 3.25"
5. Paquette, Timothy JR-3 Holy Cross 10.87m 35' 8"
6. Timmons, Travis JR-3 New Haven 10.07m 33' 0.5"
7. Irish, David JR-3 USMMA 9.62m 31' 6.75"
8. Giblin, Jay FR-1 USMMA 9.57m 31' 4.75"
9. Gilhuly, Kevin FR-1 New Haven 8.80m 28' 10.5"
Weight Throw Finals Flight 2
PL NAME YEAR TEAM METRIC ENGLISH
1. Sampson, Patrick JR-3 Connecticut 17.15m 56' 3.25"
2. Faboyede, Joshua FR-1 Connecticut 16.84m 55' 3"
3. Gambardella, Frank SR-4 So. Conn. St. 16.23m 53' 3"
4. Levine, Michael FR-1 Yale 16.01m 52' 6.5"
5. Fedor, Nicholas JR-3 So. Conn. St. 15.21m 49' 11"
6. Thompson, Shawneil SO-2 So. Conn. St. 14.40m 47' 3"
7. Smith, David JR-3 Yale 13.96m 45' 9.75"
8. Bannerman, David SO-2 So. Conn. St. 13.59m 44' 7"
9. Moon, Jason FR-1 So. Conn. St. 12.92m 42' 4.75"
10. Woodin, Joshua SO-2 New Haven 12.86m 42' 2.25"